Haker wykradł nagrania i zażądał gigantycznych pieniędzy. Radiohead załatwił go w wielkim stylu!

/ Instagram

  

Takiego obrotu spraw zapewne się nie spodziewał. Pewien haker postanowił zaszantażować Radiohead wykradzionymi nagraniami, ale zespół przechytrzył go w wielkim stylu! Choć zażądał od zespołu 150 tysięcy dolarów za nieupublicznienie trwających ponad 18 godzin nagrań, został z niczym.

Ukradzione przez hakera niepublikowane utwory pochodzą z albumu "Ok Computer"  z 1997 roku. Jak podają media, haker włamał się do archiwum Thoma Yorke'a z lat 1995-1998 i pobrał utwory. Następnie zażądał od zespołu 150 tysięcy dolarów za nieupublicznienie trwających ponad 18 godzin nagrań.

Takiej reakcji zespołu jednak się nie spodziewał!

Jonny Greenwood, gitarzysta, podzielił się na Twitterze oświadczeniem:

Zamiast narzekać lub zignorować żądanie, udostępniamy pełne 18 godzin nagrań na platformie Bandcamp, a cały dochód otrzyma Extinction Rebellion. "Minidiscs" będzie dostępny wyłącznie przez najbliższe 18 dni. Za 18 dolarów możecie przekonać się, czy powinniśmy byli zapłacić ten okup

- napisał. 

Żeby było ciekawiej, fani zespołu zastanawiali się nad przeprowadzeniem zbiórki oraz... wykupieniem materiału. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, k-mag.pl


Wczytuję komentarze...

Prezydenta zapytano, czy wygra przyszłoroczne wybory. Co odpowiedział Andrzej Duda?

Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy, 2015 r. / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Prezydenta Andrzeja Dudę zapytano o to, czy wygra wybory prezydenckie w 2020 roku i uzyska reelekcję na drugą kadencję. "Jestem życiowym optymistą. Kandydując na urząd prezydenta wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans, a jednak się okazało, że wygrałem" - odpowiedział.

Prezydenta o start w przyszłych wyborach prezydenckich, zapytał tygodnik katolicki "Gość Niedzielny".

Andrzej Duda zapytany, kto będzie prezydentem Polski po przyszłorocznych wyborach podkreślił, że będzie nim "ten, kto wygra".

[polecam:https://niezalezna.pl/288724-polacy-nie-moga-byc-tania-sila-robocza-prezydent-ten-czas-musi-sie-wreszcie-skonczyc]

Pytany, czy zamierza ponownie wystartować w wyścigu o fotel prezydenta Duda ocenił, że "jak na politykę i urząd prezydenta jest jeszcze względnie młodym człowiekiem".

Mówiąc o swoich szansach w przyszłych wyborach odpowiedział:

"Generalnie jestem życiowym optymistą. Byłem nim nawet wtedy, gdy po ogłoszeniu pod koniec 2014 roku, że będę kandydował, wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans. Powtarzali to także w czasie kampanii, a jednak się okazało, że wygrałem".

Andrzej Duda wyraził też zadowolenie, że jest wskazywany przez liderów swojego obozu politycznego jako kandydat na stanowisko prezydenta w kolejnych wyborach.

"To jest bardzo miłe. Cieszę się, że moja praca jest doceniana przez koleżanki i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ze Zjednoczonej Prawicy, bo staram się wspierać działania, które służą budowaniu sprawiedliwego państwa i jego wzmacnianiu" -

powiedział.

Najbliższe wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 roku. Obecny prezydent Andrzej Duda został wybrany na urząd prezydenta Rzeczypospolitej w 2015 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl