Haker wykradł nagrania i zażądał gigantycznych pieniędzy. Radiohead załatwił go w wielkim stylu!

/ Instagram

  

Takiego obrotu spraw zapewne się nie spodziewał. Pewien haker postanowił zaszantażować Radiohead wykradzionymi nagraniami, ale zespół przechytrzył go w wielkim stylu! Choć zażądał od zespołu 150 tysięcy dolarów za nieupublicznienie trwających ponad 18 godzin nagrań, został z niczym.

Ukradzione przez hakera niepublikowane utwory pochodzą z albumu "Ok Computer"  z 1997 roku. Jak podają media, haker włamał się do archiwum Thoma Yorke'a z lat 1995-1998 i pobrał utwory. Następnie zażądał od zespołu 150 tysięcy dolarów za nieupublicznienie trwających ponad 18 godzin nagrań.

Takiej reakcji zespołu jednak się nie spodziewał!

Jonny Greenwood, gitarzysta, podzielił się na Twitterze oświadczeniem:

Zamiast narzekać lub zignorować żądanie, udostępniamy pełne 18 godzin nagrań na platformie Bandcamp, a cały dochód otrzyma Extinction Rebellion. "Minidiscs" będzie dostępny wyłącznie przez najbliższe 18 dni. Za 18 dolarów możecie przekonać się, czy powinniśmy byli zapłacić ten okup

- napisał. 

Żeby było ciekawiej, fani zespołu zastanawiali się nad przeprowadzeniem zbiórki oraz... wykupieniem materiału. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, k-mag.pl


Wczytuję komentarze...

„Gazeta Polska” UJAWNIA: Ile kosztuje utrzymanie bestii?

zdjęcie ilustracyjne / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Ponad 26 mln zł wydaliśmy jako państwo w ubiegłym roku na funkcjonowanie Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Oznacza to, że koszt utrzymania jednej bestii przekracza dziś 400 tys. zł rocznie. Taniej byłoby wynająć na rok pokój w hotelu Intercontinental w centrum Warszawy. Wkrótce standard życia „Trynkiewicza i spółki” się polepszy, bo trwają przygotowania do budowy nowego bloku za blisko 50 mln zł – pisze w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” Jacek Liziniewicz.

Do Gostynina od kilku lat przyjeżdżają sławy polskiej przestępczości. Na teren szpitala na Zalesiu do byłego Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej trafiają osoby, które zdaniem więziennych władz, psychologów i psychiatrów na wolności stanowiłyby zagrożenie dla innych obywateli. Już dzisiaj w ośrodku przebywa 65 osób, w tym dwie kobiety, których państwo obawia się wypuścić na wolność.

Historia ośrodka zaczyna się w 2013 r. Przez cały rok media donoszą, że wkrótce na wolność wyjdą osoby, którym po transformacji ustrojowej wyroki śmierci zamieniono na najwyższą wtedy możliwą karę 25 lat więzienia. Wśród najbardziej znanych są Mariusz Trynkiewicz (skazany za zabicie i zgwałcenie czterech chłopców) oraz Leszek Pękalski (tzw. wampir z Bytowa, który przyznał się do zamordowania 70 kobiet). Rząd PO-PSL postanowił działać i stworzyć ośrodek, w którym można by izolować groźnych przestępców. Ustawa wywołała wiele wątpliwości. Przede wszystkim krytykowali ją psychiatrzy i obrońcy praw człowieka, którzy sugerowali, że instytucja może być nadużywana. Twierdzono, że to pójście tropem komunistów tworzących psychuszki. Rząd jednak był głuchy na argumenty i postanowił stworzyć w ramach systemu ochrony zdrowia ośrodek, w którym udaje się, że leczy się przestępców. Rząd przekonywał również, że liczba takich pacjentów nie będzie duża i tak naprawdę do Gostynina trafią jednostkowe przypadki. Dziś po pięciu latach ocena skutków tej regulacji jedynie bawi. „Szacowany koszt wykonywania nadzoru prewencyjnego będzie wynosił, względem jednej osoby, około 120 759 zł rocznie. Przy przykładowej liczbie 18 osób objętych nadzorem oznacza to koszt około 2 173 662 zł rocznie” – czytamy w uzasadnieniu do ustawy z 2013 r.

Nowy numer tygodnika „Gazeta Polska” już dziś w kioskach w całej Polsce oraz w prenumeracie cyfrowej (www. prenumerata.GazetaPolska.pl)

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl