Spotkanie Komitetu Wykonawczego PiS

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dziś po południu w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zebrał się Komitet Wykonawczy partii. Tematem spotkania, na które przyjechali m.in. szefowie struktur regionalnych PiS, mają być przygotowania i mobilizacja do zbliżającej się kampanii przed wyborami parlamentarnymi.

Do siedziby PiS przyjechali m.in. szef KPRM Michał Dworczyk, szef gabinetu premiera Marek Suski, wicemarszałek, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, b. szefowa MEN Anna Zalewska i jej następca w resorcie Dariusz Piontkowski, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, poseł PiS Marek Ast.

Terlecki powiedział dziennikarzom, że na spotkaniu będzie mowa o „najważniejszych sprawach politycznych PiS na najbliższe miesiące”. Zaznaczył przy tym, że jest to spotkanie Komitetu Wykonawczego, czyli kierownictwa struktur. Dodał, że decyzje w sprawie kampanii wyborczej będą zapadać przede wszystkim w Komitecie Politycznym partii, którego posiedzenie zaplanowano na czwartek.

- Na pewno podsumujemy kampanię wyborczą do PE i będziemy rozmawiali o planach na zbliżającą się kampanię do Sejmu - powiedział dziennikarzom Ast przed spotkaniem. Dodał, że wezmą w nim udział szefowie okręgów PiS i władze krajowe partii i będzie ono miało charakter techniczny.

- Krótko podsumujemy to co działo się w zwycięskich wyborach do PE i szykujemy się z pokorą do wyborów do parlamentu krajowego - powiedział z kolei dziennikarzom poseł PiS Jan Dziedziczak.

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w tym tygodniu odbędzie się posiedzenie Komitetu Wykonawczego, wyjazdowe posiedzenie klubu oraz najprawdopodobniej zbierze się też Komitet Polityczny partii. Jeden z polityków PiS powiedział, że głównym tematem dzisiejszego spotkania Komitetu Wykonawczego ma być mobilizacja struktur ugrupowania przed zbliżającą się kampanią wyborczą.

W skład Komitetu Wykonawczego, obok prezydium ugrupowania, wchodzą szefowie struktur regionalnych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rodzice postanowili zastosować na córce dietę wegańską. Skutki - po prostu przerażają...

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/ImageParty

  

Australijscy rodzice zostali przez sąd uznani za winnych i skazani na 18 miesięcy więzienia za doprowadzenie swojej córki do niedożywienia. Powodem - stosowanie wegańskiej diety. Opiekun dziewczynki, który zajmował się nią po odebraniu dziecka rodzicom, podkreślił, że pod względem rozwoju była ona "daleko za innymi dziećmi" w jej wieku. - Nie umiała siadać, nie umiała powiedzieć żadnego słowa, nie umiała sama jeść, nie umiała bawić się zabawkami, (...) nie umiała się całkowicie przekręcić - relacjonował.

Sąd w Sydney w swojej decyzji uznał, że para tych około 30-letnich rodziców stosowała wobec swojego dziecka "absolutnie nieodpowiednią" dietę. Dziecko było poważnie niedożywione, miało niedowagę, było za niskie oraz opóźnione w rozwoju" w stosunku do wieku.

Rodzice karmili córkę m.in. produktami owsianymi, ziemniakami, tostami i ryżem. Dziewczynkę, która dziś ma 3 lata, zabrano od rodziców w marcu 2018 roku, gdy jej matka zadzwoniła po pomoc, ponieważ córeczka była w złym stanie.

Jak informuje agencja Australian Associated Press, odkryto wówczas, że dziewczynka jest poważnie niedożywiona. Mając 19 miesięcy, wyglądała jak 3-miesięczne niemowlę, miała niebieskie usta, zimne dłonie i stopy, niski poziom cukru we krwi i słabe mięśnie.

Cytowany przez BBC opiekun dziewczynki, który zajmował się nią po odebraniu dziecka rodzicom, podkreślił, że pod względem rozwoju była ona "daleko za innymi dziećmi" w jej wieku.

- Nie umiała siadać, nie umiała powiedzieć żadnego słowa, nie umiała sama jeść, nie umiała bawić się zabawkami, (...) nie umiała się całkowicie przekręcić

 - relacjonował.

Wydająca wyrok w sprawie sędzia Sarah Huggett mówiła, że rodzice "początkowo nie byli w stanie zaakceptować faktu, że stan ich córki spowodowany był niedożywieniem". Zauważyła też, że para ta - która ma jeszcze dwoje zdrowych dzieci - "nie jest bardzo młoda czy niewykształcona". Choć Hugget zauważyła, że matka cierpiała wówczas na depresję, podkreśliła też, że wcześniej "coraz bardziej obsesyjnie przywiązywała się" do swoich przekonań, w tym diety wegańskiej. Jednocześnie sędzia skrytykowała ojca, że "nie zrobił nic", by poprawić stan zdrowia córki.

- Odpowiedzialnością każdego rodzica jest, by zapewnił, że dieta, którą wybiera dla swojego dziecka, (...) jest zrównoważona i zawiera wystarczającą ilość podstawowych substancji odżywczych koniecznych do optymalnego rozwoju

 - zaznaczyła sędzia.

Rodzice przyznali się do winy, uznając, że nie zaopiekowali się swoim dzieckiem odpowiednio i spowodowali poważne szkody dla jego zdrowia. Usłyszeli wyrok 18 miesięcy więzienia, który zamieniono na prace społeczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl