Spotkanie Komitetu Wykonawczego PiS

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dziś po południu w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zebrał się Komitet Wykonawczy partii. Tematem spotkania, na które przyjechali m.in. szefowie struktur regionalnych PiS, mają być przygotowania i mobilizacja do zbliżającej się kampanii przed wyborami parlamentarnymi.

Do siedziby PiS przyjechali m.in. szef KPRM Michał Dworczyk, szef gabinetu premiera Marek Suski, wicemarszałek, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, b. szefowa MEN Anna Zalewska i jej następca w resorcie Dariusz Piontkowski, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, poseł PiS Marek Ast.

Terlecki powiedział dziennikarzom, że na spotkaniu będzie mowa o „najważniejszych sprawach politycznych PiS na najbliższe miesiące”. Zaznaczył przy tym, że jest to spotkanie Komitetu Wykonawczego, czyli kierownictwa struktur. Dodał, że decyzje w sprawie kampanii wyborczej będą zapadać przede wszystkim w Komitecie Politycznym partii, którego posiedzenie zaplanowano na czwartek.

- Na pewno podsumujemy kampanię wyborczą do PE i będziemy rozmawiali o planach na zbliżającą się kampanię do Sejmu - powiedział dziennikarzom Ast przed spotkaniem. Dodał, że wezmą w nim udział szefowie okręgów PiS i władze krajowe partii i będzie ono miało charakter techniczny.

- Krótko podsumujemy to co działo się w zwycięskich wyborach do PE i szykujemy się z pokorą do wyborów do parlamentu krajowego - powiedział z kolei dziennikarzom poseł PiS Jan Dziedziczak.

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w tym tygodniu odbędzie się posiedzenie Komitetu Wykonawczego, wyjazdowe posiedzenie klubu oraz najprawdopodobniej zbierze się też Komitet Polityczny partii. Jeden z polityków PiS powiedział, że głównym tematem dzisiejszego spotkania Komitetu Wykonawczego ma być mobilizacja struktur ugrupowania przed zbliżającą się kampanią wyborczą.

W skład Komitetu Wykonawczego, obok prezydium ugrupowania, wchodzą szefowie struktur regionalnych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Potężna awaria w Ameryce Południowej. Dwa kraje bez prądu!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Potężna awaria energetyczna pozbawiła w niedzielę rano prądu niemal całą Argentynę i Urugwaj. Poinformowała o tym firma energetyczna Edesur.

Według argentyńskich mediów, awaria nastąpiła około 7 rano miejscowego czasu (ok. południa czasu polskiego) i spowodowała paraliż komunikacyjny w kraju, bo stanęły pociągi, nie działa sygnalizacja świetlna. Dziś mieszkańcy czterech argentyńskich prowincji mieli wybierać władze lokalne.

Awaria dotknęła większość terytorium Argentyny, cały Urugwaj, a także niektóre obszary Brazylii i Paragwaju, co oznacza, że bez prądu jest, jak oceniają media, ok. 48 milionów osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl