Poszła na zakupy - auto zniknęło. Policja znalazła je... po drugiej stronie ulicy

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/GLady

  

43-letnia właścicielka osobowego audi zgłosiła policji kradzież samochodu w Tomaszowie Mazowieckim. Twierdziła, że pojazd został skradziony podczas jej krótkiego pobytu na zakupach. Policjanci znaleźli auto po drugiej stronie ulicy.

O zdarzeniu, do którego doszło w Tomaszowie Mazowieckim, poinformował rzecznik miejscowej policji Grzegorz Stasiak.

Jak wyjaśnił, we wtorek tomaszowscy policjanci zostali poinformowani przez 43-letnią właścicielkę osobowego audi, że z ul. Barlickiego został skradziony jej samochód. Z relacji kobiety wynikało, że sprawca skradł pojazd podczas jej krótkiego pobytu na zakupach.

Policja obstawiła wszystkie drogi wyjazdowe z miasta i rozpoczęła poszukiwania samochodu. Odnaleźli go... po drugiej stronie ulicy, koło garaży, kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie kobieta je zostawiła.

Wtedy też wyszło na jaw, że 43-latka jeszcze przed zawiadomieniem policji o kradzieży odnalazła zgubę, ale nie poinformowała o tym funkcjonariuszy. Za sprawcę kradzieży uznała idącego chodnikiem mężczyznę.

Aby wyjaśnić "zagadkowe przemieszczenie się pojazdu" policjanci przejrzeli zapisy z pobliskich kamer monitoringu. Odkryli, że pozostawiony przez kobietę samochód stoczył się kilkadziesiąt metrów, przejechał ulicę, otarł się o słup, a po kolejnych kilku metrach zatrzymał się przed garażami, opierając się zderzakiem o ścianę. Okazało się, że 43-latka zostawiła audi "na luzie" i bez zaciągniętego hamulca ręcznego.

Jak poinformował Stasiak, za bezpodstawne zawiadomienie policji o kradzieży pojazdu i za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kobieta został ukarana mandatem. Rzecznik podkreślił, że pojazd poruszający się po drodze bez nadzoru kierowcy mógł się stać przyczyną tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

RCB informuje o kolejnych utonięciach

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

W sobotę utonęło w Polsce pięć osób - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zaapelowało, aby w czasie wypoczynku nad wodą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Na stronie RCB poinformowano, że 17 sierpnia do utonięć doszło w Spytkowicach (województwo małopolskie), Wrocławiu (woj. dolnośląskie), Sztutowie (województwo pomorskie), Kępie Bielańskiej (województwo mazowieckie) oraz Skorzęcinie (województwo wielkopolskie).

"Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa wypoczywając nad wodą. Wczoraj utonęło 5 osób. Nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu. Korzystajmy z wyznaczonych kąpielisk z obecnością ratownika. Nie przeceniajmy swoich umiejętności"

- zaapelowało RCB na Twitterze.

Od 1 kwietnia br. Komenda Główna Policji odnotowała 282 utonięcia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl