Masowe zatrzymania w Moskwie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/apreklama

  

94 osoby zatrzymała policja w Moskwie podczas pochodu w obronie dziennikarza śledczego Iwana Gołunowa - podała organizacja OWD-Info, monitorująca zatrzymania w Rosji. Z relacji mediów niezależnych wynika, że zatrzymania nadal trwają.

Masowe zatrzymania zaczęły się, gdy uczestnicy protestu próbowali przejść od stacji metra Czystyje Prudy do komendy stołecznej policji przy ulicy Pietrowka. Policja zagrodziła ulice i zaułki, by uniemożliwić przemieszczenia się grupy. W zatrzymaniach brali udział funkcjonariusze oddziałów specjalnych policji - OMON i gwardii narodowej (Rosgwardii).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla podejrzanych o brutalny rozbój

/ http://www.czarnkow.policja.gov.pl/

  

Trzech mieszkańców Krzyża Wielkopolskiego podejrzanych jest o rozbój ze szczególnym okrucieństwem i bezprawne pozbawienie wolności. Mężczyźni mieli przetrzymywać i bić 25- i 26-latka. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka policji w Czarnkowie asp. Karolina Górzna-Kustra, zdarzenie miało miejsce 11 stycznia w Krzyżu Wielkopolskim.

"Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy zwabili do mieszkania 25-latka, który przyszedł w towarzystwie 26-letniego kolegi. Mężczyźni zaraz po przybyciu zostali rozdzieleni i wbrew swojej woli zamknięci w osobnych pomieszczeniach. Sprawcy przez ponad godzinę wyładowywali swoją agresję na 25-latku. Pokrzywdzony był przez nich bity przy pomocy metalowej pałki i kopany po całym ciele" 

– podała Górzna-Kustra.

Jak dodała, mężczyźnie grożono przy użyciu noża; był podduszany, podtapiany, upokarzany i zastraszany. Jego 26-letni kolega został raz uderzony w twarz.

Rzeczniczka poinformowała, że w związku z tym zdarzeniem 33-latkowi i jego wspólnikom w wieku 37 i 38 lat śledczy przedstawili szereg zarzutów, w tym m.in. za przestępstwa rozboju ze szczególnym okrucieństwem, bezprawnego pozbawienia wolności i pobicia. Sąd w Trzciance aresztował ich na trzy miesiące.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts