Nurowska myśli, że zna się na obronie narodowej. Według niej zakup myśliwców to... strata pieniędzy

Maria Nurowska / mat.pras.

  

Pisarka Maria Nurowska nie pierwszy raz wtrąca się w politykę. Tym razem sen z powiek spędza jej inwestycja w sprzęt dla polskiego wojska. Według niej to... strata pieniędzy, bo i tak polską armię może pokonać... broń atomowa.

Choć Maria Nurowska jest pisarką, to uwielbia komentować wydarzenia polityczne. Tym razem spokoju nie daje jej wiadomość o wzmocnieniu militarnym polskiego wojska.

Przypomnijmy, że MON negocjuje ze Stanami Zjednoczonymi zakup sprzętu wojskowego. Polska armia miałaby się wzbogacić między innymi o 32 myśliwce piątej generacji F-35 Lightning II. 

Nurowska widzi jednak same minusy tej inwestycji i apeluje w przesadnie emocjonalnym poście na Facebooku: "POWSTRZYMAJMY TYCH SZALEŃCÓW".

Pisarka ma lepszy pomysł. Za pieniądze na obronność naszego kraju wolałaby "uratować Polaków". 

Nurowska dodaje, że skoro broń atomowa mogłaby ewentualnie pokonać polską armię, to... "po co wydawać pieniądze na samolociki".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy raport końcowy komisji VAT? Poseł Horała uchyla rąbka tajemnicy

/ Twitter.com/@KancelariaSejmu

  

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała, który jest przewodniczącym sejmowej komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT zdradził, kiedy możemy się spodziewać raportu końcowego z prac komisji. - Myślę, że tak realistycznie to gdzieś pod koniec sierpnia, około 20, 25 sierpnia to publicznie przedstawimy - powiedział.

Komisja śledcza ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 roku. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Bada okres od grudnia 2007 roku do listopada 2015 roku.

Zgodnie z uchwałą Sejmu powołującą komisję, jej prace mają odnosić się w szczególności do działań, zaniedbań i zaniechań m.in. członków rządu, "w szczególności ministra właściwego do spraw budżetu, finansów publicznych i instytucji finansowych, i podległych im funkcjonariuszy publicznych". 

Przewodniczący komisji, poseł PiS Marcin Horała, był pytany w TVN24 kiedy możemy spodziewać się raportu końcowego z prac komisji.

To ciężkie pytanie, bo muszę go napisać. Myślę, że tak realistycznie to gdzieś pod koniec sierpnia, około 20, 25 sierpnia to publicznie przedstawimy. Wtedy będzie trochę czasu na zgłaszanie poprawek i myślę, że w pierwszym tygodniu września komisja zakończy prace, uchwali raport

- stwierdził.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVN24, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl