Manewry nurków

/ mat. 25. BKPow. / http://25bkpow.wp.mil.pl/pl/149_1392.html

  

Trwa szkolenie plutonu nurków 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, realizowane na wodach Zalewu Sulejowskiego.

Głównym celem szkolenia jest przygotowanie nurków do wykonywania zadań pod powierzchnią wody. Żołnierze rozpoczynają dzień szkoleniowy od przepłynięcia dystansu. Formują szyk zwany „sierżantem” i trzymając się wyznaczonej trasy pokonują odległość około 2000m — podaje oficjalny portal brygady.

Nurkowie w ramach szkolenia doskonalą umiejętności indywidualne i zespołowe podczas rozpoznania przeszkód wodnych jak również bezpośrednio przyległych brzegów. Szkolenie obejmuje nie tylko rozpoznanie i przygotowanie do niszczenia obiektów hydrotechnicznych, ale również poszukiwanie i wydobywanie zatopionego sprzętu. Pomimo dużego doświadczenia ćwiczący wciąż doskonalą działanie w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych. Większość żołnierzy biorących udział w szkoleniu to doświadczeni nurkowie, legitymujący się tytułami nurków inżynierii i starszych nurków inżynierii. W celu wykonania normy szkoleniowej muszą oni spędzić pod powierzchnią wody 90 godzin w ciągu roku. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25. BKPow.

Wczytuję komentarze...

Prostszy handel ziemią

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Obrót gruntami rolnymi będzie łatwiejszy, ale na pełną swobodę nie ma co liczyć - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Jak przypomina gazeta, od dziś zmieniają się zasady handlu ziemią rolną. Do tej pory prawo do tego mieli tylko rolnicy indywidualni. Swobodnie można było sprzedać lub kupić do 30 arów. Teraz łatwiej będzie kupić do hektara ziemi. Przepisy zawierają też ograniczenia.

"Zezwalają każdemu na zakup gruntu do 1 ha na wsi i w mieście bez zgody Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ale na wsi nabywca przez pięć lat nie będzie mógł go zbywać ani oddawać w posiadanie innym osobom"

- wyjaśnił w rozmowie z gazetą notariusz Mirosław Kupis.

W miastach będzie łatwiej kupić ziemię rolną (jest tam i taka), bo ograniczenia pięcioletniego nie będzie. Przepisy przewidują prawo pierwokupu takich działek dla dyrektora generalnego KOWR. Ma to być wentyl bezpieczeństwa w razie spekulacji.

Łatwiej też będzie spółkom - właścicielom gruntu rolnego. Obecnie, jeżeli chcą sprzedać swoje akcje lub udziały, muszą się liczyć z prawem pierwokupu KOWR. Teraz przywilej ten będzie przysługiwał KOWR, dopiero gdy łączna powierzchnia nieruchomości przekroczy 5 ha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl