Polska armia na targach Warsaw Humanitarian Expo

/ mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/1_1883.html

  

We wtorek rozpoczęły się największe w Europie międzynarodowe targi poświęcone pomocy humanitarnej i rozwojowej - Warsaw Humanitarian Expo 2019. Na uroczystym otwarciu obecny był zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Adam Joks.

Wojsko Polskie od wielu lat realizuje programy pomocowe, szczególnie w krajach, gdzie nasi żołnierze pełnią służbę w ramach międzynarodowych misji wojskowych.

W latach 2008-2018 przekazano łącznie 244,2 tony pomocy, w tym m.in. środki lecznicze, ambulanse i sprzęt medyczny, sprzęt komputerowy i strażacki oraz materiały dla dzieci - odzież i obuwie, podręczniki i pomoce szkolne oraz sprzęt informatyczny. Razem z organizacjami pozarządowymi i administracją publiczną żołnierze WP niosą pomoc potrzebującym w krajach rozwijających się oraz w regionach dotkniętych klęskami żywiołowymi.

Usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof, pomoc przesiedleńcom, zarządzanie skutkami wystąpienia skażeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i jądrowych, zapewnienie bezpieczeństwa to zadania realizowane przez Siły Zbrojne RP w ramach działań humanitarnych.

Wojsko Polskie jest obecne również ze swoimi stoiskami na Warsaw Humanitarian Expo, które wystawiły m.in.: Ministerstwo Obrony Narodowej, Sztab Generalny WP,  Dowództwo Operacyjne, Dowództwo Generalne, Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa i Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Na ekspozycji przygotowanej przez Wojsko Polskie prezentowane są m. in.: Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak w wersji medycznej, wóz do zadań specjalnych MRAP M-ATV, trał przeciwminowy Bożena, a także roboty wsparcia inżynieryjnego, kombinezon przeciwwybuchowy EOD.

Zaangażowanie żołnierzy w pomoc humanitarną docenił na WHE2019 Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP

Wczytuję komentarze...

Czarzasty zatroszczy się o byłych esbeków? „Odzyskacie wszystkie prawa nabyte”

/ Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Jeżeli będziemy mieli wpływ na współrządzenie emeryci służb mundurowych odzyskają prawa nabyte – zadeklarował w czwartek w Legnicy szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że "lewica szanuje ludzi, którzy pracowali do roku 1990".

Wszystkie prawa nabyte, które żeście państwo uzyskali, mówię do przedstawicieli służb mundurowych, jeżeli lewica będzie miał wpływ na współrządzenie, odzyskacie. Pomogliśmy wam zebrać 300 tysięcy podpisów pod projektem ustawy, który zwróci wam wasze prawa nabyte. Zostały wam one zabrane pierwszy raz przez PO i potem przez PiS. Prawa nabyte w Polsce żadnej grupie zawodowej nie mogą być zabierane 

- mówił szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl