Uroczystość odbyła się w towarzystwie sekretarza Marynarki Wojennej Richard V. Spencera oraz admirała Karla Schultza, dowódcy Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, podczas uroczystości na żaglowcu STS USCGC Eagle, który był zacumowany w porcie Cherbourg-Octeville.

Kapitan Walsh był bohaterem, którego wysiłki podczas II wojny światowej nadal inspirują. Jego przywództwo podczas zabezpieczenia francuskiego portu Cherbourg-Octeville miało znaczący efekt w realizacji operacji desantowej w Normandii

- oznajmił sekretarz Richard V. Spencer podczas ujawnienia nazwy niszczyciela.

Warto przypomnieć, że lądowanie w Normandii było fazą wstępną tzw. operacji Overlord związanej z odtworzeniem zachodniego frontu II wojny światowej. Kapitan Walsh mając do dyspozycji zaledwie 53 żołnierzy zdołał, mimo ciężki strat, zdobyć i zabezpieczyć port w ciągu zaledwie jednego dnia. Temu oficerowi udało się to dzięki zastosowaniu fortelu, w którym podał się za reprezentację dużo większych sił i zdołał przyjąć kapitulację 700 niemieckich żołnierzy stacjonujących w leżącym nieopodal Cherbourga Fort du Homet.

Okręt USS Quentin Walsh (DDG 132) będzie siódmym niszczycielem typu Arleigh Burke wyposażonym w radar obrony powietrznej AN/SPY6(V)(1). Jednostka zbudowana ma być w zakładach Bath Iron Works w Maine, które należą do koncernu General Dynamics.