Wyjątkowy patron niszczyciela rakietowego

/ zdj. ilustracyjne / wikipedia.eng./public domain

  

Niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke o numerze DDG 132 otrzyma imię kapitana Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych Quentina Walsha, który za swoją służbę podczas II wojny światowej otrzymał Krzyż Marynarki Wojennej.

Uroczystość odbyła się w towarzystwie sekretarza Marynarki Wojennej Richard V. Spencera oraz admirała Karla Schultza, dowódcy Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, podczas uroczystości na żaglowcu STS USCGC Eagle, który był zacumowany w porcie Cherbourg-Octeville.

Kapitan Walsh był bohaterem, którego wysiłki podczas II wojny światowej nadal inspirują. Jego przywództwo podczas zabezpieczenia francuskiego portu Cherbourg-Octeville miało znaczący efekt w realizacji operacji desantowej w Normandii

- oznajmił sekretarz Richard V. Spencer podczas ujawnienia nazwy niszczyciela.

Warto przypomnieć, że lądowanie w Normandii było fazą wstępną tzw. operacji Overlord związanej z odtworzeniem zachodniego frontu II wojny światowej. Kapitan Walsh mając do dyspozycji zaledwie 53 żołnierzy zdołał, mimo ciężki strat, zdobyć i zabezpieczyć port w ciągu zaledwie jednego dnia. Temu oficerowi udało się to dzięki zastosowaniu fortelu, w którym podał się za reprezentację dużo większych sił i zdołał przyjąć kapitulację 700 niemieckich żołnierzy stacjonujących w leżącym nieopodal Cherbourga Fort du Homet.

Okręt USS Quentin Walsh (DDG 132) będzie siódmym niszczycielem typu Arleigh Burke wyposażonym w radar obrony powietrznej AN/SPY6(V)(1). Jednostka zbudowana ma być w zakładach Bath Iron Works w Maine, które należą do koncernu General Dynamics.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Czarzasty zatroszczy się o byłych esbeków? „Odzyskacie wszystkie prawa nabyte”

/ Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Jeżeli będziemy mieli wpływ na współrządzenie emeryci służb mundurowych odzyskają prawa nabyte – zadeklarował w czwartek w Legnicy szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że "lewica szanuje ludzi, którzy pracowali do roku 1990".

Wszystkie prawa nabyte, które żeście państwo uzyskali, mówię do przedstawicieli służb mundurowych, jeżeli lewica będzie miał wpływ na współrządzenie, odzyskacie. Pomogliśmy wam zebrać 300 tysięcy podpisów pod projektem ustawy, który zwróci wam wasze prawa nabyte. Zostały wam one zabrane pierwszy raz przez PO i potem przez PiS. Prawa nabyte w Polsce żadnej grupie zawodowej nie mogą być zabierane 

- mówił szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl