Wyjątkowy patron niszczyciela rakietowego

/ zdj. ilustracyjne / wikipedia.eng./public domain

  

Niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke o numerze DDG 132 otrzyma imię kapitana Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych Quentina Walsha, który za swoją służbę podczas II wojny światowej otrzymał Krzyż Marynarki Wojennej.

Uroczystość odbyła się w towarzystwie sekretarza Marynarki Wojennej Richard V. Spencera oraz admirała Karla Schultza, dowódcy Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, podczas uroczystości na żaglowcu STS USCGC Eagle, który był zacumowany w porcie Cherbourg-Octeville.

Kapitan Walsh był bohaterem, którego wysiłki podczas II wojny światowej nadal inspirują. Jego przywództwo podczas zabezpieczenia francuskiego portu Cherbourg-Octeville miało znaczący efekt w realizacji operacji desantowej w Normandii

- oznajmił sekretarz Richard V. Spencer podczas ujawnienia nazwy niszczyciela.

Warto przypomnieć, że lądowanie w Normandii było fazą wstępną tzw. operacji Overlord związanej z odtworzeniem zachodniego frontu II wojny światowej. Kapitan Walsh mając do dyspozycji zaledwie 53 żołnierzy zdołał, mimo ciężki strat, zdobyć i zabezpieczyć port w ciągu zaledwie jednego dnia. Temu oficerowi udało się to dzięki zastosowaniu fortelu, w którym podał się za reprezentację dużo większych sił i zdołał przyjąć kapitulację 700 niemieckich żołnierzy stacjonujących w leżącym nieopodal Cherbourga Fort du Homet.

Okręt USS Quentin Walsh (DDG 132) będzie siódmym niszczycielem typu Arleigh Burke wyposażonym w radar obrony powietrznej AN/SPY6(V)(1). Jednostka zbudowana ma być w zakładach Bath Iron Works w Maine, które należą do koncernu General Dynamics.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Prezydent pogratulował Tuskowi

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Tuskowi w związku jego wyborem na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, życząc mu "powodzenia i wielu osobistych sukcesów".

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPL. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda.

Politycy PiS podkreślali wcześniej, że wybór Tuska nie przysłuży się Polsce, a będzie na pewno jego osobistym sukcesem.

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w środę w Zagrzebiu.

Jego kadencja potrwa trzy lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl