Trwają testy KC-390

/ wikipedia.eng.

  

Brazylijskie Siły Powietrzne (Força Aérea Brasileira) wspólnie z koncernem lotniczym Embraer realizują na poligonie wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych w Yumie w Arizonie testy ciężkiego samolotu transportowego KC-390.

Do realizacji testów brazylijska armia zdecydowała się na oddelegowanie 70 osób, w tym pilotów testowych, inżynierów oraz serwisantów. Na jednym z największych poligonów w USA realizowane są testy certyfikacyjne zrzutu ładunku z samolotu.

Embraer KC-390 jest wojskowym samolotem transportowym, zdolnym do zabrania ze sobą ładunku  ważącego 23 ton na odległość do 2590 km. Maszyna osiąga prędkość 870 km/h, dzięki dwóm silnikom turbowentylatorowym International Aero Engines V2500 – E5.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Czarzasty zatroszczy się o byłych esbeków? „Odzyskacie wszystkie prawa nabyte”

/ Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Jeżeli będziemy mieli wpływ na współrządzenie emeryci służb mundurowych odzyskają prawa nabyte – zadeklarował w czwartek w Legnicy szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że "lewica szanuje ludzi, którzy pracowali do roku 1990".

Wszystkie prawa nabyte, które żeście państwo uzyskali, mówię do przedstawicieli służb mundurowych, jeżeli lewica będzie miał wpływ na współrządzenie, odzyskacie. Pomogliśmy wam zebrać 300 tysięcy podpisów pod projektem ustawy, który zwróci wam wasze prawa nabyte. Zostały wam one zabrane pierwszy raz przez PO i potem przez PiS. Prawa nabyte w Polsce żadnej grupie zawodowej nie mogą być zabierane 

- mówił szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl