Kampania wyborcza będzie brutalna. Gosiewska: To sposób na życie uważających się za „elitę”

Małgorzata Gosiewska / telewizjarepublika.pl

  

- Im bliżej wyborów parlamentarnych, tym brutalniej będzie na naszej scenie politycznej. (…) To jest sposób na życie tych, którzy uważają się za elitę. To nic innego, jak okazywanie potwornej pogardy wobec ludzi (…) My, politycy się do tego przyzwyczailiśmy, choć to smutne. (...) Jak jednak można obrażać wyborców? – pytała poseł PiS Małgorzata Gosiewska gość redaktor Katarzyny Gójskiej w programie Telewizji Republika „W Punkt”.

W studiu rozmawiano m.in. kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami do parlamentu i zaostrzeniu się retoryki pod adresem przeciwników i ich wyborców.

– Im bliżej wyborów parlamentarnych, tym brutalniej będzie na naszej scenie politycznej. Takie problemy widać w Stanach Zjednoczonych po wyborze Donalda Trumpa, to się dzieje teraz na Ukrainie. To jest sposób na życie tych, którzy uważają się za elitę. To nic innego, jak okazywanie potwornej pogardy wobec ludzi

– rozpoczęła poseł Gosiewska.

– Przypomnę jak polska przeciętna rodzina po otrzymaniu 500 Plus mogła planować wakacje, jak pojawiła się z dziećmi nad polskim morzem. Przypomnę też wypowiedzi tzw. elity, mówiące o tym, że zakłócają im spokój im wypoczynek. To obrażanie ludzi – mówiła dalej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Młynarska z pogardą o Polakach nad morzem: Państwo Kiepscy z rodzinami

– My, politycy się do tego przyzwyczailiśmy, choć to smutne. Jak jednak można obrażać wyborców? Poniża się, sprowadza do takich, którzy „za parę groszy sprzedają swój głos”. Polacy to już ocenili i pokazali, co o takich osobach myślą podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego

– oceniła strategię opozycji.

Dodała, że "tzw. elity zachęcają do hejtu. Pokazują, że można obrażać ludzi, wyszydzać Kościół, religię…". – Jestem ciekawa reakcji wymiaru sprawiedliwości – podkreśliła.

– My Polacy, zawsze byliśmy otwarci na inność, przyjmowaliśmy innych. W Polsce nigdy nie było problemów z tolerancją. To zaczęło się dziać wraz z władzą komunistyczną ze Wschodu. Wiele z tych zachowań jest do dziś inspirowanych – odniosła się do zarzutów opozycji o braku tolerancji u strony rządzącej.

– Przypomnę sytuację z Mołdawii, gdzie na potrzeby dodatkowego konfliktowania powstała organizacja LGBT, gdzie szef tej organizacji okazał się być współpracownikiem Moskwy. Z drugiej strony zaktywizowano duchownych prawosławnych, którzy stanowili kontrę, którzy się radykalnie przeciwstawiali. Po pierwsze społeczeństwu mołdawskiemu trzeba było zohydzić Unię Europejską, Zachód, pokazując jak jest zdemoralizowany. Zachodowi natomiast samo społeczeństwo, pokazując jakie jest niedzisiejsze… W dużej mierze w Polsce tego typu zachowania obserwujemy. Powinno się zbadać życiorysy niektórych osób

– oceniła Gosiewska.

Polityk odniosła się również do przegranej w wyborach do Europarlamentu polityków Konfederacji.[polecam: https://niezalezna.pl/273325-szok-i-niedowierzanie-w-obozie-konfederacji-te-wpisy-przejda-do-historii-porazek]

– Myślę, że wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o Konfederacji jeszcze sprzed wyborów do Parlamentu Europejskiego ochłodziła wiele głów. Ludzie młodzi często są naiwni. Pewne hasła mogą porwać. Nie muszą dogłębnie znać życiorysów, poglądów członków danego ugrupowania. Trzeba przyznać, że treści głoszone przez polityków Konfederacji są chwytliwe – powiedziała Gosiewska, przywołując słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że „nie ma mowy o jakiejkolwiek koalicji PiS-u z Konfederacją”.

- mówiła Małgorzata Gosiewska.

– Zależy nam na wartościowych ludziach, jesteśmy otwarci. Najważniejszym jednak elementem współpracy jest praca dla Polski, zgodność co do pewnych założeń programowych, a nie reakcja na przeciwnika. To program musi łączyć, a nie reakcja na przeciwnika. Idziemy z pozytywnym przekazem.

– dodała poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizja republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rozpoczęło się święto piwa - Oktoberfest

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Za pomocą dwóch uderzeń młotka burmistrz Monachium Dieter Reiter dokonał dziś odszpuntowania pierwszej beczki na dorocznym, 186. festiwalu piwa Oktoberfest.

"O’zapft is!", czyli "odszpuntowana!" - zawołał Reiter, po czym zgodnie z tradycją pierwszy kufel podał premierowi Bawarii, Markusowi Soederowi, i wraz z nim spełnił pierwszy toast. Po nich własne piwo mogli dostać pozostali goście festiwalu.

Uroczystemu otwarciu największego na świecie piwnego święta towarzyszyły salwy z moździerza.

Koszt jednego kufla na tegorocznym Oktoberfest to nawet 11,80 euro, czyli o 30 centów więcej niż kufel najdroższego złocistego trunku rok wcześniej. Reiter dokonał uroczystego otwarcia po raz szósty, Soeder uczestniczył w nim drugi raz.

"Berlin był wczoraj stolicą Niemiec, ale dziś jest nią Monachium, bo (Oktoberfest) to najważniejsze święto na świecie"

- oświadczył Soeder, zastrzegając, że prawdziwą gwiazdą jest oczywiście piwo.

Wielu gości, w tym większość ubrana w tradycyjne stroje - Dirndl dla kobiet i Lederhose dla mężczyzn - od wczesnego ranka ustawiało się przed wejściami na teren festiwalu.

Do końca Oktoberfest, czyli 6 października, oczekuje się w sumie około 6 mln gości.

Porządku pilnuje ok. 600 policjantów i wiele setek funkcjonariuszy straży porządkowej. Teren festiwalu ogrodzono, przy wejściach przeprowadzane są wyrywkowe kontrole. Zapewniono też większą liczbę kamer monitoringu i obecność dodatkowych funkcjonariuszy wyposażonych w kamery noszone na ciele.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl