Rekordowo niskie poparcie dla PO

Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby dziś 30 proc. ankietowanych.

Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby dziś 30 proc. ankietowanych. Wynik Prawa i Sprawiedliwości jest tylko o jeden punkt procentowy gorszy – wynika z sondażu TNS Polska dla „Wiadomości”.

Od kilku miesięcy zmniejsza się dystans dzielący dwa największe ugrupowania. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku dzieliło je 18 punktów proc. – podaje TVP. Notowania PO zaczęły wtedy regularnie spadać. W porównaniu do ostatniego sondażu z początku kwietnia poparcie dla PO spadało o 4 punkty proc. Spadło też poparcie dla PiS, ale w mniejszym stopniu – z 31 na 29 proc.

Z sondażu TNS dla TVP wynika, że zrównały się wyniki konkurujących ze sobą SLD i Ruchu Palikota. Zagłosowałoby na nie po 11 proc. wyborców. W porównaniu z badaniem z początku kwietnia, poparcie dla SLD stopniało o 2 punkty proc., a dla RP zwiększyło się o 1 punkt proc. W Sejmie znalazłoby się też Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 7 proc. oraz Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry – 6 proc. 

Progu wyborczego nie przekroczyłaby Polska Jest Najważniejsza (3 proc.) oraz Nowa Prawica, kierowana przez Janusza Korwin-Mikkego (2 proc.).

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 25-26 kwietnia metodą telefoniczną na reprezentatywnej próbie tysiąca dorosłych Polaków.

 


Źródło:

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo