Minister jednocześnie zaznaczył, że chce się spotkać z każdym ze związków zawodowych i poprosi związkowców o spotkanie nawet wtedy, gdy nie przyjdą na obrady okrągłego stołu.

Minister edukacji pytany był na konferencji prasowej, czy 18 czerwca weźmie udział w posiedzeniu Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego, na które zapraszają go związkowcy. Pytania dotyczyły też tego, czy weźmie udział w zapowiedzianym na koniec sierpnia okrągłym stole organizowanym przez ZNP oraz tego, czy będą kolejne posiedzenia okrągłego stołu edukacyjnego organizowanego przez stronę rządową.

Chcemy kontynuować obrady okrągłego stołu. Tam pojawia się dużo ciekawych informacji i propozycji. Chcemy, by jeszcze przed wakacjami odbyło się jeszcze jedno posiedzenie okrągłego stołu, abyśmy mogli przedyskutować część propozycji, które się tam już wcześniej pojawiały. Ja chcę rozmawiać ze wszystkimi związkami zawodowymi, a nie tylko z jednym. Będę proponował każdemu ze związków zawodowych spotkanie. Nadal aktualna jest oferta, zaproszenie do udziału w obradach okrągłego stołu organizowanego przez rząd. Wkrótce podamy termin następnego posiedzenia. Zapraszamy także ten związek zawodowy. Z każdym ze związków zawodowych będę chciał się spotykać, nawet jeśli nie przyjdą na obrady okrągłego stołu, zaproszę każdy ze związków na rozmowę, aby móc porozmawiać o najważniejszych problemach polskiej edukacji

 – zadeklarował szef MEN.

Wcześniej minister edukacji zapowiedział, że w ciągu kilkudziesięciu godzin podpisze nowelizację rozporządzenia o organizacji roku szkolnego, zgodnie z którą rok szkolny 2018/2020 zakończy się 19 czerwca.