Komisja Europejska odpuści Włochom?

Włoski wicepremier Luigi Di Maio wyraził opinię, że Komisja Europejska nie zdecyduje się na objęcie jego kraju procedurą nadmiernego deficytu, co zaproponowała kilka dni wcześniej. Zapewnił, że rząd nie chce konfliktu z Unią Europejską.

Flickr/ Descrier/CC BY 2.0

W wywiadzie radiowym Di Maio, odnosząc się do stanowiska KE, stwierdził:

Nie umiem przewidywać przyszłości, ale nie sądzę, że pójdą na całość.

 

Podkreślił zarazem, że celem rządu w Rzymie nie jest "występowanie przeciwko Unii Europejskiej, ale obniżenie podatków i poprawa warunków płacowych Włochów".

Aby uzyskać ten cel, potrzebny jest dialog z UE, ale także zajęcie zdecydowanego stanowiska, Musimy być stanowczy w naszych przekonaniach. Jesteśmy krajem założycielskim UE, jesteśmy na równi z Francją i Niemcami w tym momencie historycznym i ekonomicznym. Jesteśmy krajem, który może domagać się większego szacunku w Europie, a zatem mamy wszystko, czego trzeba ze strategicznego i politycznego punktu widzenia, by uzyskać prosty cel: ustawa budżetowa pod koniec roku musi zakładać wzrost płac i obniżenie podatków

 - stwierdził.

Minister rozwoju gospodarczego i pracy oraz polityki socjalnej powiedział też, że konieczne jest obniżenie kosztów pracy ponoszonych przez firmy.

Musimy generalnie obniżyć podatki, bo dzisiaj emeryt wydaje 70 procent swej rocznej emerytury na rachunki za wywóz śmieci, energię, wodę

- podkreślił Luigi Di Maio.

 

i.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Włochy #KE #Komisja Europejska #Luigi Di Maio #deficyt

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo