Aktorzy zostają rolnikami, żeby "uprawiać ekologiczną żywność". Ich koleżanka po fachu ma inne zdanie

/ instagram

  

"Kupiliśmy ze znajomymi 50 hektarów ziemi" - wyznała "Faktowi" Agnieszka Więdłocha. Jak zaznaczyła, zamierzają uprawiać na niej ekologiczne warzywa i zioła. A jeszcze kilka lat temu ich koleżanka po fachu grzmiała: "Nie może być tak, że połowa aktorów to rolnicy! Takie zachowania obserwuję wśród moich kolegów. Bądźmy uczciwi, płaćmy podatki!".

Kilka lat temu Magdalena Schejbal - znana z głównej roli w "Szpilkach na Giewoncie" - w studio Dzień Dobry TVN poruszyła temat podatkowych rozliczeń kolegów z branży.

Nie może być tak, że połowa aktorów to rolnicy! Takie zachowania obserwuję wśród moich kolegów. Bądźmy uczciwi, płaćmy podatki!

– oburzała się w programie śniadaniowym wskazując, że dzięki temu mogą rozliczać się na preferencyjnych warunkach.

Środowisko aktorskie, choć oburzyło się na aktorkę, że nie rozumie ich "trudnej sytuacji", nie zarzuciło jej, że kłamie.

Jak donoszą media, ostatnio rolniczką postanowiła zostać Agnieszka Więdłocha. Aktorka, podają, jest zwolenniczką ekologicznej żywności i doszła do wniosku, że najlepszą gwarancję jakości warzyw daje własnoręczna uprawa.

W "Fakcie" ujawniła, że wraz ze znajomymi zakupiła 50 hektarów ziemi.

Będziemy uprawiać ekologiczne warzywa i zioła. Już latem zbierzemy pierwsze plony. Podzieliliśmy między siebie zadania i każdy z nas pracuje na rzecz spółdzielni. Ostatnio była moja kolej. Sadziłam cebulę i zioła. Nie dość, że w ten sposób inwestujemy w siebie i w zdrową żywność, to jeszcze dużo ruszamy się na świeżym powietrzu

- mówi. 

Związany z Więdłochą Antoni Pawlicki także przystąpił do spółdzielni, podobnie jak chłopak Julii Wieniawy, Baron.

Wiem, że na to potrzeba czasu. Gdy jednak wszystkie zadania sobie rozplanujemy, na pewno będziemy szczęśliwi z marchewki, którą sami wyhodujemy

- komentuje Więdłocha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pudelek.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

IMGW ostrzega: upał, burze, grad!

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w woj. mazowieckim (trzy powiaty), lubelskim, świętokrzyskim (wschodnie powiaty), podkarpackim, małopolskim i jednym powiecie woj. śląskiego.

IMGW wydało jednocześnie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: opolskiego, śląskiego, mazowieckiego (zachodnia część), podkarpackiego oraz małopolskiego (północno-zachodnie powiaty).

Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami zostało wydane dla województw mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz części województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Jak informuje IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem oznacza, że może stanowić on zagrożenie dla zdrowia i życia. Spodziewane są również zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

"Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych"

- apeluje Instytut.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Podczas upałów nie można zostawiać dzieci w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy - należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999. Bez opieki w autach nie powinno się zostawiać również zwierząt.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl