W spór o reparacje dla Polski włączyła się dziennikarka „GW”. Chce oszacować... poniemieckie straty

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Piotr Galant / Gazeta Polska

  

W mediach społecznościowych doszło do ciekawej dyskusji na temat reparacji wojennych dla Polski. Dziennikarka "Gazety Wyborczej" postanowiła oszacować straty i zyski, jakie przypadły Polsce, w związku z przyznaniem jej Ziem Zachodnich. - A można to oszacować w połączeniu z wartością Ziem Zachodnich i wszystkiego, co po II wojnie Niemcy tam zostawili? (...) Byłam w Szczecinie ostatnio, najpiękniejsze zabytki zostały tam zbudowane przed wojną - napisała Wielowiejska.

Waldemar Kuczyński oznajmił, że szef Prawa i Sprawiedliwości celowo wniósł do debaty publicznej kwestię odszkodowań dla Polski, by "wywołać falę nienawiści".

"Sprawę reparacji wprowadził Kaczyński. Wie doskonale, że żadnych pieniędzy nie będzie i nie o nie mu chodzi. On wie, że ten temat wywoła ponownie falę nienawiści Polaków do Niemców. Po to by mógł na niej grać dla umacniania swojej niezwykle groźnej dla Polski władzy"

- napisał Kuczyński na Twitterze.

Do tego wpisu odniósł się prof. Stanisław Żerko, wskazując na komfortową sytuację Niemiec, które mają  w Polsce wpływowe i jednocześnie sprzyjające im środowiska.

W dyskusję włączyła się także dziennikarka "Gazety Wyborczej", Dominika Wielowiejska, która podniosła kwestię korzyści, jakie przypadły Polsce, w związku z przyznaniem naszemu państwu Ziem Zachodnich po zakończeniu II wojny światowej.

Wielowiejskiej wyczerpująco odpowiedział Stanisław Żerko, przypominając co nieco z historii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Potężna awaria w Ameryce Południowej. Dwa kraje bez prądu!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Potężna awaria energetyczna pozbawiła w niedzielę rano prądu niemal całą Argentynę i Urugwaj. Poinformowała o tym firma energetyczna Edesur.

Według argentyńskich mediów, awaria nastąpiła około 7 rano miejscowego czasu (ok. południa czasu polskiego) i spowodowała paraliż komunikacyjny w kraju, bo stanęły pociągi, nie działa sygnalizacja świetlna. Dziś mieszkańcy czterech argentyńskich prowincji mieli wybierać władze lokalne.

Awaria dotknęła większość terytorium Argentyny, cały Urugwaj, a także niektóre obszary Brazylii i Paragwaju, co oznacza, że bez prądu jest, jak oceniają media, ok. 48 milionów osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl