W spór o reparacje dla Polski włączyła się dziennikarka „GW”. Chce oszacować... poniemieckie straty

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Piotr Galant / Gazeta Polska

  

W mediach społecznościowych doszło do ciekawej dyskusji na temat reparacji wojennych dla Polski. Dziennikarka "Gazety Wyborczej" postanowiła oszacować straty i zyski, jakie przypadły Polsce, w związku z przyznaniem jej Ziem Zachodnich. - A można to oszacować w połączeniu z wartością Ziem Zachodnich i wszystkiego, co po II wojnie Niemcy tam zostawili? (...) Byłam w Szczecinie ostatnio, najpiękniejsze zabytki zostały tam zbudowane przed wojną - napisała Wielowiejska.

Waldemar Kuczyński oznajmił, że szef Prawa i Sprawiedliwości celowo wniósł do debaty publicznej kwestię odszkodowań dla Polski, by "wywołać falę nienawiści".

"Sprawę reparacji wprowadził Kaczyński. Wie doskonale, że żadnych pieniędzy nie będzie i nie o nie mu chodzi. On wie, że ten temat wywoła ponownie falę nienawiści Polaków do Niemców. Po to by mógł na niej grać dla umacniania swojej niezwykle groźnej dla Polski władzy"

- napisał Kuczyński na Twitterze.

Do tego wpisu odniósł się prof. Stanisław Żerko, wskazując na komfortową sytuację Niemiec, które mają  w Polsce wpływowe i jednocześnie sprzyjające im środowiska.

W dyskusję włączyła się także dziennikarka "Gazety Wyborczej", Dominika Wielowiejska, która podniosła kwestię korzyści, jakie przypadły Polsce, w związku z przyznaniem naszemu państwu Ziem Zachodnich po zakończeniu II wojny światowej.

Wielowiejskiej wyczerpująco odpowiedział Stanisław Żerko, przypominając co nieco z historii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl