W spór o reparacje dla Polski włączyła się dziennikarka „GW”. Chce oszacować... poniemieckie straty

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Piotr Galant / Gazeta Polska

  

W mediach społecznościowych doszło do ciekawej dyskusji na temat reparacji wojennych dla Polski. Dziennikarka "Gazety Wyborczej" postanowiła oszacować straty i zyski, jakie przypadły Polsce, w związku z przyznaniem jej Ziem Zachodnich. - A można to oszacować w połączeniu z wartością Ziem Zachodnich i wszystkiego, co po II wojnie Niemcy tam zostawili? (...) Byłam w Szczecinie ostatnio, najpiękniejsze zabytki zostały tam zbudowane przed wojną - napisała Wielowiejska.

Waldemar Kuczyński oznajmił, że szef Prawa i Sprawiedliwości celowo wniósł do debaty publicznej kwestię odszkodowań dla Polski, by "wywołać falę nienawiści".

"Sprawę reparacji wprowadził Kaczyński. Wie doskonale, że żadnych pieniędzy nie będzie i nie o nie mu chodzi. On wie, że ten temat wywoła ponownie falę nienawiści Polaków do Niemców. Po to by mógł na niej grać dla umacniania swojej niezwykle groźnej dla Polski władzy"

- napisał Kuczyński na Twitterze.

Do tego wpisu odniósł się prof. Stanisław Żerko, wskazując na komfortową sytuację Niemiec, które mają  w Polsce wpływowe i jednocześnie sprzyjające im środowiska.

W dyskusję włączyła się także dziennikarka "Gazety Wyborczej", Dominika Wielowiejska, która podniosła kwestię korzyści, jakie przypadły Polsce, w związku z przyznaniem naszemu państwu Ziem Zachodnich po zakończeniu II wojny światowej.

Wielowiejskiej wyczerpująco odpowiedział Stanisław Żerko, przypominając co nieco z historii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Berlusconi trafił do szpitala

Zdjęcie ilustracyjne / By paz.ca - https://www.flickr.com/photos/pazca/8366737971/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49343042

  

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przebywa w szpitalu w następstwie upadku, jakiego doznał w czwartek w Zagrzebiu pod koniec zjazdu Europejskiej Partii Ludowej - poinformowały dzisiaj włoskie media.

Jak podał dziennik "Corriere della Sera", 83-letni polityk spędzi w klinice w Mediolanie kilka dni. Komunikat prawicowej partii Forza Italia (FI), której przewodniczącym jest Berlusconi, głosi, że nie doznał on złamania miednicy bądź innych kości.

Według źródeł w EPL pod naporem tłumu Berlusconi przewrócił się. W związku z tym po jego powrocie do Włoch w czwartek po południu lekarze zlecili hospitalizację w celu przeprowadzenia badań.

W latach 1994-2011 miliarder Berlusconi czterokrotnie pełnił urząd premiera Włoch, czemu towarzyszyły głośne skandale korupcyjne i obyczajowe związane z jego osobą. Od bieżącego roku zasiada w Parlamencie Europejskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl