Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na wakacjach

/ polovnikova99

  

Dwóch na trzech rodziców obawia się, że ich dziecko podczas wakacyjnego wypoczynku ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Dorośli chcą mieć pewność, że ich córki i synowie mogą liczyć na pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków. Z myślą o nich PZU Pomoc prowadzi ogólnopolską akcję „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”. Pozwala ona bezpłatnie objąć dzieci ubezpieczeniem na czas wakacji.

Na ogół nasze wakacyjne wyjazdy – zarówno te bliższe, jak i te dalsze – wspominamy po latach z uśmiechem. Jak pokazuje badanie PZU, dwóch na trzech rodziców chciałoby, żeby ich dzieci mogły spędzić wakacje w taki sam sposób, jak robili to oni za czasów swojego dzieciństwa. Jednocześnie około 75 proc. rodziców uważa jednak, że na dzieci w trakcie wakacji czyha dzisiaj więcej niebezpieczeństw, niż kiedy sami byli mali. Tyle samo rodziców martwi się, że podczas wakacyjnego wypoczynku ich dziecko ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. 

Ochrona 24/7

Na okres wakacji PZU Pomoc przygotowała ogólnopolską akcję „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”. Ma ona na celu bezpłatne objęcie dzieci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków do końca wakacji szkolnych. Polisa działa na całym świecie, 24 godziny na dobę. Ubezpieczenie obejmuje nieszczęśliwe wypadki, nawet te powstałe w czasie uprawiania sportu - również wyczynowo.

– Ubezpieczenie obejmuje szereg nieszczęśliwych wypadków oraz zdarzeń, jakie mogą przytrafić się dzieciom. Osobom objętym ubezpieczeniem gwarantujemy usługi powypadkowe w Polsce, a w szczególności pomoc medyczną, transport medyczny czy pomoc rehabilitacyjną

– mówi Grzegorz Goluch z Grupy PZU.

Wystarczy kilka kliknięć

Celem akcji jest bezpłatne objęcie jak największej liczby dzieci w Polsce ubezpieczeniem NNW PZU Edukacja w PZU SA i zapewnienie im ochrony do 1 września. Akcja obejmuje także pełnoletnich uczniów i studentów do 25. roku życia, którzy mogą samodzielnie przystąpić do ubezpieczenia. Aby z niej skorzystać, należy wypełnić formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia na stronie internetowej wakacjezpzu.pl i wyrazić zgody na przetwarzanie swoich danych we wskazanych celach. Jednocześnie rodzice dziecka mogą być pewni, że dane dziecka, które podają – tylko imię, nazwisko oraz numer PESEL – posłużą wyłącznie do objęcia dziecka ochroną ubezpieczeniową.

Zdobądź voucher 

W ramach akcji „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko” zorganizowany został także konkurs fotograficzny. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni voucherem na sprzęt rowerowy o wartości 2 000 złotych. Wystarczy przesłać zdjęcie z wakacji i krótko opisać wspomnienia z nim  związane. Konkurs potrwa do 21 czerwca, a szczegóły można znaleźć na oficjalnym profilu PZU na Facebooku. 


*Badanie na próbie N=600 rodziców dzieci w wieku 7-19 lat zrealizowane na panelu internetowym Norstat

Ubezpieczenie w ramach Umowy Grupowego Ubezpieczenia NNW PZU Edukacja zawartej pomiędzy PZU Pomoc SA (ubezpieczający) a PZU SA (ubezpieczyciel). Aby skorzystać z ubezpieczenia, należy wyrazić zgody do wskazanych celów. Akcja obowiązuje do 21.06.2019 r. Szczegóły sprawdź w regulaminie dostępnym na wakacjezpzu.pl. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia NNW PZU Edukacja wraz z postanowieniami dodatkowymi i odmiennymi, dostępnych na wakacjezpzu.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wiemy, jak zostaną sfinansowane samoloty F-35. Budżet MON nie będzie naruszony

/ MSgt John Nimmo Sr. [Public domain]

  

W środę Polska zadeklarowała gotowość zakupu 32 wielozadaniowych samolotów bojowych piątej generacji F-35 Lightning II. Cena jednego F-35 wynosi obecnie (bez uzbrojenia i pomocy technicznej) ok. 89,2 mln USD. - Koszty zakupu samolotów bojowych piątej generacji F-35 zostaną pokryte z oddzielnej puli, nie z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) - wynika z wypowiedzi prezydenckiego ministra Andrzeja Dery

Minister pytany  w Polsat News, czy samoloty F-35 zostaną zakupione spoza budżetu MON potwierdził to i powiedział: "z tego co wiem, takie są plany".

[polecam:https://niezalezna.pl/275687-szef-mon-w-usa-polska-musi-byc-silna-a-ze-to-nie-wszystkim-sie-podoba]

Po zadeklarowaniu przez Polskę chęci zakupu samolotów F-35 minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wskazał, że ostatnio w ramach programu rządu amerykańskiego Foreign Military Sales, samoloty bojowe F-35 kupiła Belgia.

[polecam:https://niezalezna.pl/275723-prezydent-duda-o-polsko-amerykanskiej-deklaracji-baza-usa-bedzie-stala-obecnosc-zolnierzy-ciagla]

Belgia w październiku 2018 roku zdecydowała się kupić 34 F-35A, wybierając amerykańskie myśliwce w konkurencji z samolotami Eurofighter Typhoon.

O wyborze przez władze Belgii F-35 przesądziła ich konkurencyjna cena. Wartość transakcji zakupu przez Belgię 34 maszyn F-35A wraz z uzbrojeniem, pomocą techniczną i logistyczną oraz szkoleniem pilotów oceniana jest na ok. 4,5 mld USD czyli ok. 132,3 mln USD za jeden myśliwiec.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl