Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na wakacjach

/ polovnikova99

  

Dwóch na trzech rodziców obawia się, że ich dziecko podczas wakacyjnego wypoczynku ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Dorośli chcą mieć pewność, że ich córki i synowie mogą liczyć na pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków. Z myślą o nich PZU Pomoc prowadzi ogólnopolską akcję „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”. Pozwala ona bezpłatnie objąć dzieci ubezpieczeniem na czas wakacji.

Na ogół nasze wakacyjne wyjazdy – zarówno te bliższe, jak i te dalsze – wspominamy po latach z uśmiechem. Jak pokazuje badanie PZU, dwóch na trzech rodziców chciałoby, żeby ich dzieci mogły spędzić wakacje w taki sam sposób, jak robili to oni za czasów swojego dzieciństwa. Jednocześnie około 75 proc. rodziców uważa jednak, że na dzieci w trakcie wakacji czyha dzisiaj więcej niebezpieczeństw, niż kiedy sami byli mali. Tyle samo rodziców martwi się, że podczas wakacyjnego wypoczynku ich dziecko ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. 

Ochrona 24/7

Na okres wakacji PZU Pomoc przygotowała ogólnopolską akcję „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”. Ma ona na celu bezpłatne objęcie dzieci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków do końca wakacji szkolnych. Polisa działa na całym świecie, 24 godziny na dobę. Ubezpieczenie obejmuje nieszczęśliwe wypadki, nawet te powstałe w czasie uprawiania sportu - również wyczynowo.

– Ubezpieczenie obejmuje szereg nieszczęśliwych wypadków oraz zdarzeń, jakie mogą przytrafić się dzieciom. Osobom objętym ubezpieczeniem gwarantujemy usługi powypadkowe w Polsce, a w szczególności pomoc medyczną, transport medyczny czy pomoc rehabilitacyjną

– mówi Grzegorz Goluch z Grupy PZU.

Wystarczy kilka kliknięć

Celem akcji jest bezpłatne objęcie jak największej liczby dzieci w Polsce ubezpieczeniem NNW PZU Edukacja w PZU SA i zapewnienie im ochrony do 1 września. Akcja obejmuje także pełnoletnich uczniów i studentów do 25. roku życia, którzy mogą samodzielnie przystąpić do ubezpieczenia. Aby z niej skorzystać, należy wypełnić formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia na stronie internetowej wakacjezpzu.pl i wyrazić zgody na przetwarzanie swoich danych we wskazanych celach. Jednocześnie rodzice dziecka mogą być pewni, że dane dziecka, które podają – tylko imię, nazwisko oraz numer PESEL – posłużą wyłącznie do objęcia dziecka ochroną ubezpieczeniową.

Zdobądź voucher 

W ramach akcji „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko” zorganizowany został także konkurs fotograficzny. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni voucherem na sprzęt rowerowy o wartości 2 000 złotych. Wystarczy przesłać zdjęcie z wakacji i krótko opisać wspomnienia z nim  związane. Konkurs potrwa do 21 czerwca, a szczegóły można znaleźć na oficjalnym profilu PZU na Facebooku. 


*Badanie na próbie N=600 rodziców dzieci w wieku 7-19 lat zrealizowane na panelu internetowym Norstat

Ubezpieczenie w ramach Umowy Grupowego Ubezpieczenia NNW PZU Edukacja zawartej pomiędzy PZU Pomoc SA (ubezpieczający) a PZU SA (ubezpieczyciel). Aby skorzystać z ubezpieczenia, należy wyrazić zgody do wskazanych celów. Akcja obowiązuje do 21.06.2019 r. Szczegóły sprawdź w regulaminie dostępnym na wakacjezpzu.pl. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia NNW PZU Edukacja wraz z postanowieniami dodatkowymi i odmiennymi, dostępnych na wakacjezpzu.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl