To było święto polskiego futbolu

/ facebook.com/pjona9official

  

"To było święto polskiego futbolu okraszone czterema bramkami" – tak wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych Marek Koźmiński ocenił wygrane 4:0 przez reprezentację Polski spotkanie z Izraelem w eliminacjach mistrzostw Europy.

Przed czerwcowymi spotkaniami Koźmiński deklarował, że biało-czerwoni będą walczyć o komplet punktów, ale on byłby zadowolony nawet, gdy udało się wywalczyć cztery:

Plan został wykonany z nawiązką. Mecz z Izraelem był bardzo dobry i to pod każdym względem – dyspozycji fizycznej, taktyki oraz jakości gry. Trudno się do czegoś przyczepić. Chciałbym podkreślić też fantastyczne zachowanie kibiców. Na mecz przyszło ich 57 tysięcy. To było święto polskiego futbolu okraszone czterema zdobytymi bramkami

Po wymęczonym w piątek zwycięstwie 1:0 nad Macedonią Północną nastroje wśród polskich kibiców nie były zbyt optymistyczne. Drużynie trenera Jerzego Brzęczka zarzucano, że mimo wygranej zaprezentowała się kiepsko.

Po spotkaniu z Izraelem można powiedzieć, że tym razem były i punkty, i styl. Wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, wciąż chcemy więcej, ale ten poniedziałkowy wieczór na PGE Narodowym był naprawdę imponujący.

Wielu ekspertów uważa, że kluczowa do poprawy jakości gry reprezentacji była decyzja trenera o wystawieniu od pierwszej minuty duetu napastników – Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka, a także przesunięcie na prawe skrzydło Piotra Zielińskiego.

To było przecież ustawienie, w jakim graliśmy w drugiej połowie z Macedonią Północną. Ewidentnie widać, że tej drużynie potrzeba na boisku dwóch napastników, bo mając tak klasowych piłkarzy jak Lewy czy Piątek, a dochodzi do tego jeszcze Arkadiusz Milik, trzeba z tego korzystać. Lewandowski jest na tyle uniwersalnym piłkarzem, że dobrze czuje się, gdy jest trochę wycofany, nieraz pokazywał, że potrafi wypracować partnerom dobrą sytuację strzelecką.

Srebrny medalista olimpijski z Barcelony zauważył też bardzo dobrą postawę defensywy, która w czwartym kolejnym meczu nie straciła bramki, co więcej nie pozwoliła rywalom na wypracowanie dobrych okazji strzeleckich:

Nasza gra w defensywie była spokojna, wyważona i przede wszystkim skuteczna. To nie była jednak zasługa tylko obrońców i bramkarza, ale całego zespołu. Świetnie w fazie destrukcyjnej radzili sobie środkowi pomocnicy, obrońcy mieli też duże wsparcie ze strony skrzydłowych.

Polska po czterech meczach ma pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Izraelem i awans do mistrzostw Europy - według Koźmińskiego - jest już na wyciągnięcie ręki.

W przyszłość można patrzeć tylko z optymizmem. Za kilka dni we Włoszech rozpoczynają się młodzieżowe mistrzostwa Europy, mam nadzieję, że tam pokażemy się też dobrej strony, a potem najlepsi piłkarze tej drużyny zaczną pukać do pierwszej reprezentacji i dostarczą jej trochę świeżej krwi. Mam tu na myśli Dawida Kownackiego, który w tej kadrze już był, a także kilku innych

– podsumował Koźmiński

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Radni sejmiku przeciw ideologii LGBT

/ lauramba

  

Stanowisko "w sprawie sprzeciwu wobec prób wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych oraz promocji tej ideologii w życiu publicznym", przyjęli w uchwale podczas środowej sesji radni sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Projekt uchwały włączono do programu sesji na wniosek klubu radnych PiS w sejmiku.

W stanowisku radni wyrazili "głęboką dezaprobatę i zdecydowany sprzeciw wobec prowadzonych przez liberalne środowiska polityczne i społeczne prób promocji ideologii opartej na afirmacji LGBT, stojących w jawnej sprzeczności z dziedzictwem kulturowym i wielowiekowymi tradycjami chrześcijańskimi nie tylko Regionu Świętego Krzyża, ale także Polski i Europy".

"Nie zgadzamy się, aby w oparciu o źle pojętą polityczną poprawność działacze wywodzący się ze środowisk LGBT żądali praw do kształtowania podstaw programowych w edukacji naszych dzieci oraz ingerowali w przysługujące tylko i wyłącznie rodzicom prawa do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez nich wartościami"

– podkreślono.

W stanowisku radni deklarują m. in. "wszelką pomoc w obronie ładu społecznego oraz opartych na Konstytucji RP praw rodziców do wychowywania swoich dzieci zgodnie ze swoimi tradycjami i przekonaniami, a także systemu oświaty wolnego od nachalnej propagandy i prób podważenia zasad społecznych opartych na chrześcijaństwie i spuścizny wielu wieków historii Polski".

Radni ocenili także w dokumencie, iż "tolerancja" staje się obecnie "zakładnikiem środowisk LGBT w walce o wprowadzenie tej ideologii w szkołach, a także w życiu publicznym i politycznym". Zaapelowali do świętokrzyskich samorządów o "zdecydowany sprzeciw wobec tego typu prób".

Radny opozycji Jan Maćkowiak (Koalicja Obywatelska) w dyskusji podkreślił, że samorządy powinny "włączać, a nie wykluczać, jednoczyć, a nie dzielić". "Mniejszości objęte pojęciem LGBT nieustannie spotykają się w Polsce ze stereotypami, dyskryminacją oraz przemocą motywowaną uprzedzeniami. My, jako samorząd, powinniśmy korzystać ze wszystkich należnych nam praw i dostępnych w granicach kompetencji narzędzi, aby poprawiać sytuację osób narażanych na dyskryminację, ze względu na orientację seksualną, także tożsamość płciową" – podkreślił.

Przewodniczący klubu radnych PiS w sejmiku, członek zarządu województwa Marek Bogusławski wskazał, że Konstytucja RP "jasno określa", że rodzina, małżeństwo stworzone przez kobietę i mężczyznę, są "najważniejszą komórką społeczną w Polsce". "Proszę nie mówić tu o wykluczeniu. To, że ktoś ma swoje preferencje seksualne – proszę niech on sobie ma – ale ja sobie nie życzę, żeby moje wnuki, dzieci, były zarażone tego typu działaniami (...) Chcę przypomnieć, że Polska to przede wszystkim chrześcijaństwo. To przede wszystkim chrześcijaństwo powodowało przez wieki to, że jesteśmy dzisiaj narodem polskim i że mamy wolną Polskę. Nie jakieś mniejszości seksualne" – dodał.

W 30-mandatowym sejmiku województwa świętokrzyskiego większość tworzą radni wybrani z list PiS – 16 osób. PSL ma dziewięciu radnych, z list Koalicji Obywatelskiej wybrano trzech, po jednym mandacie mają przedstawiciele komitetów: SLD Lewica Razem i Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

W sesji uczestniczyło 20 radnych sejmiku. Za przyjęciem uchwały było 16 radnych (14 z klubu PiS i dwóch z PSL), przeciw – dwóch radnych Koalicji Obywatelskiej, głosu nie oddały dwie radne PSL.

Uchwała ze stanowiskiem ma zostać przekazana m.in. prezydentowi, premierowi, resortowi oświaty, a także samorządom gmin i powiatów województwa świętokrzyskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl