Ewentualne koalicje PiS z innymi ugrupowaniami? Minister uchyla rąbka tajemnicy

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Wydaje się, że wyniki, które w ostatnich wyborach i samorządowych i do Parlamentu Europejskiego osiągnął PSL powinny skłonić władze tego ugrupowania do głębokiej refleksji. Część polityków PSL ideowo jest bliżej do programu PiS, niż do działań, które dzisiaj podejmuje PO - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce był pytany o ewentualne koalicje PiS z innymi ugrupowaniami.

"My zawsze podkreślaliśmy, że jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję i współpracę ze wszystkimi środowiskami politycznymi, z którymi możemy programowo się porozumieć"

- oświadczył szef KPRM.

Odniósł się też do pytania o ewentualną koalicję z PSL na szczeblu ogólnokrajowym.

"Rzeczywiście część polityków PSL ideowo, w moim przekonaniu, jest bliżej do programu PiS, niż do tych działań, które dzisiaj podejmuje PO czy inne partie działające w opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej"

- ocenił.

Zaznaczył jednocześnie, że to są wybory polityków PSL, w jakim kierunku ta formacja będzie podążała.

"Wydaje się, że wyniki, które w ostatnich wyborach i samorządowych i do PE osiągnął PSL powinny skłonić władze tego ugrupowania do głębokiej refleksji, czy rzeczywiście ten kierunek walki np. z Kościołem, pewnymi tradycyjnymi wartościami, to jest to czego oczekują wyborcy PSL"

- mówił minister.

Dopytywany czy Zjednoczona Prawica chce rozmów dotyczących ewentualnych koalicji z innymi ugrupowaniami, Dworczyk odparł: "rozmawiamy ze wszystkimi politykami, którzy są otwarci na dyskusję programową".

"Czy będzie możliwa jakaś współpraca w takiej bądź innej formie, to przyszłość pokaże. Na początku trzeba wygrać wybory i myślę, że tutaj każda poważna partia polityczna, która dzisiaj w Polsce funkcjonuje na scenie politycznej skupia się na przygotowaniu do tych wyborów"

- oświadczył.

Dworczyk pytany był też o przygotowania Prawa i Sprawiedliwości do zbliżającej się kampanii wyborczej podkreślił, że formacja ma "dosyć uporządkowany program działań". Minister wskazał, że w piątek odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, na którym lider ugrupowania Jarosław Kaczyński ma "zadaniować posłów, całej partii jeśli chodzi o przygotowania do wyborów".

Dodał, że wkrótce zostanie powołany sztab wyborczy. Ponadto - jak mówił Dworczyk - na początku lipca odbędzie się kongres programowy, na którym będzie prezentowany program lub "poważne części programu, który będziemy chcieli przedstawić Polakom jako pomysł na kolejne cztery lata kadencji". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w Christchurch

/ twitter.com/FlatWhiteNZ

  

Awaria instalacji gazowej była przyczyną piątkowej eksplozji w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch - poinformowała miejscowa policja. Lokalne media donoszą, że rannych zostało sześć osób, które trafiły do szpitala.

"Służby ratunkowe ewakuowały mieszkańców z okolic miejsca eksplozji, która była wynikiem awarii gazowej. Wybuch spowodowało pożar jednego z domów i ranił kilka osób"

- podała w komunikacie policja. W akcji ratunkowej brały udział cztery wozy strażackie.

Do wybuchu w dzielnicy Northwood doszło ok. godz. 10.20 czasu lokalnego (0:20 czasu polskiego). Miejscowe media donoszą, że sześć osób zostało odwiezionych do szpitala.

Miejscowa gazeta "New Zealand Herald" cytowała jednego z pracowników hotelowych w Christchurch, który mówił, że usłyszał odgłos przypominający eksplozję, a pobliskie budynki zatrzęsły się. "To było więcej niż trzęsienie ziemi, można by pomyśleć, że wybuchła bomba" - mówił gazecie pracownik hotelu.

Piątkowe wydarzenie miało miejsce cztery miesiące po zamachu terrorystycznym w Christchurch. 15 marca terrorysta Brenton Tarrant przeprowadził zamachy na dwa meczety, w wyniku czego zginęło 51 osób. Atak w Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl