Komorowski podtrzymuje kontrowersyjne stanowisko. „Co w tym obraźliwego? Ja nie rozumiem”

Bronisław Komorowski / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Czy Bronisław Komorowski przejęzyczył się, mówiąc, że PiS wygrał w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków? Ależ skąd! Były prezydent rozwiał w końcu wątpliwości, powtarzając niemal to samo na antenie Radia Zet. Zaznaczył, że nie zamierza się wycofywać ze swoich słów, skierowanych przeciwko wyborcom partii rządzącej.

Po tym, jak Koalicja Europejska poniosła druzgocącą porażkę w wyborach do Parlamentu Europejskiego, były prezydent RP Bronisław Komorowski popisał się wyborczą analizą. Przypomnijmy:

- Jest charakterystyczne i warte przeanalizowania to, że PiS wygrywało w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków

- powiedział Komorowski.

Środowisko Prawa i Sprawiedliwości przyjęło te słowa jako skandaliczne. "Ten komentarz to policzek wymierzony nie tyle nawet PiS, ale ponad 6 mln Polaków" - napisał na Twitterze minister Łukasz Schreiber.

Okazuje się jednak, że Komorowski nie zamierza wycofywać się ze swoich słów. O to, czy podtrzymuje swoje zdanie, zapytała go w Radiu Zet redaktor Beata Lubecka. Odpowiedź rozwiała wszelkie wątpliwości.

- Co jest obraźliwego w tym, że wyborcy w kategorii wiekowej 29-49 w przeważającej mierze głosowali na Platformę? A to są ci, którzy płacą podatki. Co jest w tym obraźliwego? Ja nie rozumiem

- odpowiedział Komorowski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio Zet, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dramatyczny apel biskupów Ameryki Łacińskiej: To zagraża przyszłości całej planety!

zdjęcie ilustracyjne / Yolanda Coervers; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej zgromadzeni w stolicy Peru, Limie, wezwali rządy Brazylii i Boliwii oraz całą wspólnotę międzynarodową do „podjęcia poważnych środków w celu ratowania płuc świata - płonących od dwóch tygodni lasów Amazonii”.

To, co dzieje się w Amazonii, nie jest tylko sprawą lokalną, lecz wydarzeniem o globalnym zasięgu. Gdy cierpi Amazonia, cierpi cały świat.
- ostrzegli członkowie Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM) w dramatycznym apelu zatytułowanym „Podnosimy głos w sprawie Amazonii”.
 
Biskupi zacytowali słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku rozpoczynając swój pontyfikat wzywał w homilii wszystkich ludzi dobrej woli do ochrony dzieła Stwórcy, jakim jest Ziemia.
 
Purpuraci Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyrazili na spotkaniu w Limie zaniepokojenie rozmiarami tragedii, jaką stały się „straszliwe pożary niszczące wielką część flory i fauny na Alasce, Grenlandii, Syberii, Wyspach Kanaryjskich, a w szczególny sposób w Amazonii”.
 
Przestrzegają w związku z tą klęską, że pożary obecnie nie tylko pustoszą Amazonię, ale „zagrażają także przyszłości całej planety”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl