Nic się nie skończyło. Do Europy przybywa nowa fala migrantów. Z innego kierunku

zdjęcie ilustracyjne / "Refugees welcome" / flickr.com/Urban Isthmus "Refugees welcome"/CC BY-SA 2.0

  

Rok 2015 był rekordowy pod względem napływu uchodźców do Europy. Od tego czasu liczba przybyszy systematycznie się zmniejszała. W tym roku trend ma się ponownie odwrócić - podaje dw.com. Tym razem zmienił się jednak kierunek, z którego przybywają migranci.

Jak podają gazety grupy medialnej Funke, na które powołuje się dw.com, w okresie od stycznia, do końca kwietnia br., prawie 206,5 tys. osób złożyło wniosek o azyl w Unii Europejskiej. To aż o 15 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy ma być możliwość wjazdu do Unii bez wizy. Szczególnie często z tej możliwości zaczęli korzystać przybysze z Ameryki Łacińskiej i państw Zachodnich Bałkanów.

"W 2019 roku już co czwarty wniosek azylowy pochodzi od obywateli kraju, którego mieszkańcy mogą wjeżdżać na obszar Schengen bez wizy, podczas gdy w ubiegłym roku odsetek tych osób wynosił jedną piątą"

- podaje dw.com.

Odsetek osób z Wenezueli, które ubiegają się azyl w Europie wzrósł w tym roku aż o 121 procent, a z Kolumbii - o 156 procent. Obecnie Wenezuela jest po Syrii drugim krajem, z którego pochodzi najwięcej osób występujących o azyl w Unii Europejskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Schetyna jest już przekonany, że przegra wybory? „Tu nie ma zasad. Tu po prostu rządzi lojalność”

Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Lider Platformy Obywatelskiej walczący o miejsca w Sejmie pod szyldem Koalicji Obywatelskiej jest przekonany o braku szans na wygraną? Tak twierdzi Małgorzata Gosiewska, która przekonuje, że Grzegorz Schetyna zaczął już szykować się na kolejne lata w opozycji. „Pan Schetyna w dużej mierze po prostu konsoliduje wokół siebie lojalnych sobie, wiedząc że przegra wybory, więc chce mieć partię wierną i lojalną na czas kolejnej kadencji bycia w opozycji” - stwierdziła Gosiewska i dodała, że w Koalicji Obywatelskiej „po prostu rządzi lojalność”.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska stwierdziła dzisiaj w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info, że PiS w sytuacji, kiedy są jakieś wątpliwości, czy zarzuty, "które nie muszą wiązać się z przekroczeniem prawa, ale są źle oceniane przez społeczeństwo lub budzą niepokój", bardzo szybko je rozwiązuje.

Trzymamy wysoki poziom w tym zakresie, podchodząc z pokorą do polityki. Natomiast Platforma, przykład Neumanna, ale i Gawłowskiego, Grabarczyka, Kierwińskiego itd. pokazuje, że tutaj zasad nie ma. Tu po prostu rządzi lojalność. Przygotowują się panowie do wyborów

- mówiła.

Jednocześnie wicemarszałek Gosiewska zauważyła, że lider PO podjął już pewne działania, które maja na celu przygotować go na kolejne lata w opozycji.

Schetyna w dużej mierze po prostu konsoliduje wokół siebie lojalnych sobie, wiedząc że przegra wybory, więc chce mieć partię wierną i lojalną na czas kolejnej kadencji bycia w opozycji.

- mówiła Gosiewska.

Zdaniem Gosiewskiej środowisko PO pokazuje od lat swój lekceważący stosunek do społeczeństwa.

Przypomnijmy też panią premier Kopacz, która chwaliła się zatrudnieniem 50 hejterów na czas kampanii wyborczej po przegranych wyborach prezydenckich, z zapowiedzią że tych hejterów będzie więcej

- podkreśliła mówiąc o różnicy w podejściu do hejterów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl , 300polityka

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl