Spotkanie odbyło się w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach. Po spotkaniu z katarskim ministrem szef MKiDN podkreślił, że bardzo cieszą go dobre relacje z Katarem "w świecie współczesnym, który jest pełen napięć, także napięć o charakterze międzykulturowym, religijnym".

Gliński oświadczył, że Katar jest przykładem kraju odpowiedzialnego i przypomniał, że "dwa lata temu podpisaliśmy umowę o wzajemnej współpracy kulturalnej".

"Efektem tej umowy jest m.in. wydanie w zeszłym roku dzieła Wacława Rzewuskiego +O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych+, opracowanego przez Biblioteką Narodową, przy subwencji katarskiej. To przykład dobrej współpracy"

- dodał.

Wicepremier poinformował po spotkaniu, że powołana została grupa robocza, która będzie pracowała nad wspólnymi projektami. "Myślimy o wymianie studentów, organizowaniu festiwali, produkcjach filmowych, o konkursach muzycznych" - dodał Gliński.

Salah Bin Ghanem Al Ali podziękował za wyjątkową gościnę w Polsce.

"Jestem tu pierwszy raz, ale od wielu lat współpracujemy z polskimi artystami, muzykami i bardzo doceniam ich umiejętności, talent. Z ministrem rozmawialiśmy o wielu sprawach, projektach" - powiedział katarski ministrem kultury i sportu.

"Nasze kraje dzieli duży dystans, ale mamy wiele wspólnego. Wspólnie budujemy z ministrem (Glińskim - red.) podstawy bardzo dobrej współpracy i mam nadzieję, że w 2020 roku wyniknie z tego wiele wyjątkowych wydarzeń. Bardzo się cieszę na tą współpracę"

- dodał.