Minister kultury Kataru w Polsce

/ twitter.com/MKiDN_GOV_PL

  

Cieszymy się, że nasze relacje z Katarem są bardzo dobre. Dzisiaj powołaliśmy grupę roboczą, która będzie pracowała nad wspólnymi projektami - powiedział wicepremier Piotr Gliński po spotkaniu z ministrem kultury i sportu Kataru, szejkiem Salahem Bin Ghanemem Al Alim.

Spotkanie odbyło się w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach. Po spotkaniu z katarskim ministrem szef MKiDN podkreślił, że bardzo cieszą go dobre relacje z Katarem "w świecie współczesnym, który jest pełen napięć, także napięć o charakterze międzykulturowym, religijnym".

Gliński oświadczył, że Katar jest przykładem kraju odpowiedzialnego i przypomniał, że "dwa lata temu podpisaliśmy umowę o wzajemnej współpracy kulturalnej".

"Efektem tej umowy jest m.in. wydanie w zeszłym roku dzieła Wacława Rzewuskiego +O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych+, opracowanego przez Biblioteką Narodową, przy subwencji katarskiej. To przykład dobrej współpracy"

- dodał.

Wicepremier poinformował po spotkaniu, że powołana została grupa robocza, która będzie pracowała nad wspólnymi projektami. "Myślimy o wymianie studentów, organizowaniu festiwali, produkcjach filmowych, o konkursach muzycznych" - dodał Gliński.

Salah Bin Ghanem Al Ali podziękował za wyjątkową gościnę w Polsce.

"Jestem tu pierwszy raz, ale od wielu lat współpracujemy z polskimi artystami, muzykami i bardzo doceniam ich umiejętności, talent. Z ministrem rozmawialiśmy o wielu sprawach, projektach" - powiedział katarski ministrem kultury i sportu.

"Nasze kraje dzieli duży dystans, ale mamy wiele wspólnego. Wspólnie budujemy z ministrem (Glińskim - red.) podstawy bardzo dobrej współpracy i mam nadzieję, że w 2020 roku wyniknie z tego wiele wyjątkowych wydarzeń. Bardzo się cieszę na tą współpracę"

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Oszustwa „na wnuczka”. Policyjne rady przynoszą rezultat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

„Nie wierzę, nie pożyczę pieniędzy…” – słyszą coraz częściej sprawcy próbujący wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”. Intensywnym działania profilaktyczne gorlickich policjantów przy współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami przyniosły bardzo pozytywne rezultaty. Tylko w ostatnią środę przestępcy dwukrotnie próbowali oszukać starsze osoby z naszego powiatu przedstawiając historyjkę o pilnie potrzebującym gotówki rzekomym członku rodziny. W każdym z tych przypadków, świadome zagrożenia starsze osoby oszustom powiedziały "NIE"!

Od wielu już lat gorliccy policjanci prowadzą szerokie działania profilaktyczne dotyczące oszustw metodą „na wnuczka”. Zaangażowali do tych działań szereg instytucji, organizacji oraz mediów, aby z ich pomocą i za ich pośrednictwem dotrzeć do osób starszych i uświadomić im zagrożeń związanych z tego typu przestępstwami.

Funkcjonariusze regularnie spotykają się z osobami starszymi (np. w ramach Uniwersytety Złotego Wieku), gdzie przestrzegają mieszkańców przed takimi oszustami i radzą, co robić, aby nie paść ich ofiarą i uratować swoje oszczędności. Liczne komunikaty rozpowszechniane przy życzliwości lokalnych mediów, apele kierowane kościelnych ambon, a także starania urzędów, i różnych instytucji przyniosły pozytywny skutek.

Tylko we środę (12.06.br.) mieliśmy do czynienia z dwoma próbami wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka i policjanta”. Żadna z tych prób nie powiodła się, a przestępcy zamiast otrzymania gotówki usłyszeli stanowcze NIE!

Przykładem może być tutaj mieszkanka Ropy, z którą w ostatnią środę skontaktował się nieznany mężczyzna podając się za policjanta. W rozmowie telefonicznej poinformował, że jej syn potrącił pieszego i potrzebne są pieniądze, by syn uniknął więzienia. Kobieta jednak nie uwierzyła i rozłączyła się, a następnie zweryfikowała informacje u syna. Oczywiście było to kłamstwo, a do starszej Pani nikt już nie oddzwonił.

Podobna sytuacja miała miejsce tego samego dnia w Szalowej, gdzie do mieszkańca tej miejscowości zadzwoniła kobieta podająca się za jego córkę. Poinformowała, że spowodowała wypadek i pilnie potrzebuje 120 tys. złotych, by nie trafić do więzienia. Również tym razem mężczyzna wykazał się czujnością i nie uległ namowom przestępcy, co uratowało jej oszczędności.

Przypominamy, iż w przypadku odebrania telefonu z prośbą o udzielenie pożyczki należy zawsze:

  • Poprosić o osobisty kontakt osoby podające się za naszego krewnego.
  • Nie działać w pośpiechu i odłożyć termin udzielenia pożyczki.
  • Nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel.
  • Potwierdzić informację u innych członków rodziny.
  • Nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym.
  • O każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować POLICJĘ - nr alarmowy 997 lub 112.

Informujemy także, że żadne działania Policji nie są organizowane przez telefon. Jeśli już - to policjanci przychodzą do konkretnej osoby. Mają wówczas obowiązek się wylegitymować. Więcej, mają pokazać legitymację w sposób umożliwiający dokładne jej obejrzenie, a nawet spisanie danych. Jeśli nadal osoba będzie miała wątpliwości, to może zadzwonić pod numer alarmowy 997 i zażądać potwierdzenia danych. Policjanci nie korzystają również w takich sytuacjach ze środków pieniężnych obywateli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl