Senator Ślusarz po ataku na księdza: „Pozostaje modlitwa i lekarze niech robią swoje”

ks. dr Ireneusz Bakalarczyk / tradycja.archidiecezja.wroc.pl/

  

Dziś rano zaatakowano we Wrocławiu kierownika notariatu wrocławskiej kurii ks. dr Ireneusza Bakalarczyka. Ksiądz został poddany operacji w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. – Pozostaje modlitwa i lekarze niech robią swoje – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl senator Prawa i Sprawiedliwości Rafał Ślusarz, który w mediach społecznościowych informował o ataku na duchownego.

Do zdarzenia doszło We Wrocławiu, przed kościołem Najświętszej Marii Panny przed godziną 8 rano. Chodzi o ks. dr. Ireneusza Bakalarczyka, kierownika notariatu wrocławskiej kurii i duszpasterza Duszpasterstwa  Wiernych Tradycji Łacińskiej.

O poranku szedł odprawić mszę świętą w tzw. rycie trydenckim do kościoła pod wezwaniem NMP na Piasku we Wrocławiu. Pod nim został zaatakowany.

"Przed chwilą ugodzono nożem księdza wchodzącego odprawić Mszę łacińską do kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu.  Ksiądz trafił do szpitala, sprawca ujęty" – pisał rano senator Rafał Ślusarz.

Rozmawialiśmy z politykiem. W rozmowie z niezalezna.pl senator podał, że informacje o ataku otrzymał od znajomego, który oczekiwał wówczas na mszę świętą.

Ksiądz nie przyszedł na mszę. Mój kolega słysząc zamieszanie na zewnątrz wybiegł z kościoła w momencie, jak karetka zabierała duchownego

– powiedział nam Rafał Ślusarz.

Ksiądz przeszedł operację. Rzecznik prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska poinformowała, że 48-letni pacjent dobrze ją zniósł.

"Jest w stanie stabilnym, nie zagrażającym życiu. Lekarze zaopatrzyli wszystkie urazy wewnętrzne spowodowane w obrębie klatki piersiowej i jamy brzusznej"

- powiedziała Kowalska.

Senator Ślusarz powiedział nam, że zaatakowanego dziś we Wrocławiu księdza zna dobrze.

"Pozostaje modlitwa i lekarze niech robią swoje" – zakończył.


Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk poinformowała dziś, że zatrzymany napastnik zostanie doprowadzony do prokuratury we wtorek i zostaną mu wówczas postawione zarzuty.

"Czynności obecnie z nim wykonywane mają charakter wstępny. Zarzuty, jakie postawi mu prokurator, zależą między innymi od opinii biegłego, który wypowie się na temat obrażeń ciała spowodowanych u pokrzywdzonego. Obecnie sprawca ma status osoby zatrzymanej"

- powiedziała prok. Pilarczyk.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzy rakiety spadły na Zieloną Strefę w Bagdadzie

/ Ambasada USA w Bagdadzie / By United States Department of State - http://diplomacy.state.gov/discoverdiplomacy/explorer/places/170159.htm, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30720260

  

Trzy rakiety typu Katiusza spadły w poniedziałek późnym wieczorem na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną w stolicy Iraku Bagdadzie, zwaną potocznie Zieloną Strefą - podały irackie źródła policyjne.

Jak pisze agencja Reuters źródła podały, że rakiety wystrzelono z dzielnicy Zafaranijah pod Bagdadem. Dwie z nich spadły w pobliżu ambasady USA.

Silnie ufortyfikowana Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kw. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP.

Podobny atak miał miejsce 8 stycznia. Wówczas w Zielonej Strefie spadły dwie tego samego typu rakiety. Atak nie spowodował wówczas ofiar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts