Zamówienie na G/ATOR-y

/ zdj. ilustracyjne / flickr.com.

  

Amerykański koncern zbrojeniowy Northrop Grumman otrzymał kontrakt wart ponad 958 mln dolarów na dostawę 30 systemów radiolokacyjnych AN/TPS-80 G/ATOR (Ground/Air Task-Oriented Radar) dla Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (U.S. Marine Corps).

W ramach umowy, poza dostawą zestawów radarowych, koncern zbrojeniowy Northrop Grumman zapewni również dostawę części zamiennych. Prace maja zostać zrealizowane do 13 stycznia 2025 roku.

Ground/Air Task Oriented Radar (G/ATOR) jest trójelementowym mobilnym oraz wielozadaniowym systemem radarowym, który służy wsparciem jednostkom ekspedycyjnym U.S. Marine Corps. Zaletą tego zestawu jest możliwość przetransportowania go przez samolot C-130 Hercules bądź przez ciężkie śmigłowce CH-53E.

W skład zestawu wchodzi siedmiotonowa ciężarówka będąca źródłem zasilania oraz dwa zmodyfikowane wozy Humvee, z których jeden jest modułem łączności, a na drugim zamontowano radar. System ten może być wykorzystywany zarówno do obserwacji powietrznej jak i wykrywania ostrzału artyleryjskiego oraz wspiera kontrolę ruchu powietrznego. Najnowsza wersja G/ATOR na wyposażeniu ma antenę typu AESA wykonaną w technologii azotu galu. W przyszłości G/ATOR zastąpić ma aż pięć typów radarów obecnie będących na wyposażeniu USMC. Należą do nich radar do śledzenia celów AN/UPS-3, radar kontrbateryjny AN/TPQ-46, radar obrony powietrznej krótkiego zasięgu AN/MPQ-62 oraz obrony powietrznej AN/TPS-63 i radar kontroli powietrznej AN/TPS-73.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ważna deklaracja premiera Morawieckiego: Będziemy po prostu stali na straży normalności

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/pisorgpl

  

Premier Mateusz Morawiecki w czasie spotkania w Pajęcznie (woj. Łódzkie) złożył istotną deklarację. Zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie dalej stało na straży polskich rodzin, polskiej gospodarki, polskiego kapitału i polskich wartości. „Będziemy po prostu stali na straży normalności” - oznajmił premier.

Szef rządu wyraził przy tym pogląd, że konkurenci PiS „chcą zaserwować nam rewolucję obyczajową, jakieś fanaberie ideologiczne, import z Zachodu”.

My nie chcemy tego - chcemy normalności, a jeśli rewolucja, to rewolucja godności.
- zaznaczył premier Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Pajęczna.
 
Premier powiedział również, że program PiS „osnuty” jest wokół działań dla rodzin i dla gospodarki, w tym dla firm i pracowników. Jak relacjonował, w poniedziałek miał okazję rozmawiać z przedsiębiorcami na temat propozycji PiS podwyższenia płacy minimalnej (do 2,6 tys. zł w przyszłym roku, a później - stopniowo - do 3 tys. i 4 tys.).
 
To nie byli wielcy przedsiębiorcy, tylko mali, mikro, średni. Ani jeden nie zasygnalizował mi tego problemu - 2600, 3 tysiące złotych, bo jeden powiedział mi, że i tak już nawet w takich powiatach muszą płacić pracownikom więcej.
- mówił Mateusz Morawiecki.
 
Dodał, że to jest właśnie filozofia gospodarcza PiS.

Chcemy, żeby ludzie zarabiali więcej. Europejskość w konkrecie, to znaczy wyższe wynagrodzenia, to jest program Prawa i Sprawiedliwości.
- podkreślił szef rządu.  
 
Jednocześnie premier zapowiedział stworzenie Funduszu Bezpieczeństwa na Drogach, i dodał, że rząd realizuje wiele projektów rozwojowych i infrastrukturalnych, takich jak Fundusz Dróg Samorządowych.

Ten fundusz - nawet spójrzcie na to od strony liczbowej - jest mniej więcej 10 razy większy, o 1000 procent większy, niż Fundusz Dróg Lokalnych średnio rocznie, który wypracowała Platforma Obywatelska - partia Grzegorza Schetyny.
- podkreślił Morawiecki.
 
Jego zdaniem, ten fundusz „poprawia jakość życia i bezpieczeństwo na drogach”.

Zresztą chcę powiedzieć tutaj w Pajęcznie, że będziemy tworzyć również Fundusz Bezpieczeństwa na Drogach, będą specjalnie dedykowane pieniądze na światła, przejścia dla pieszych, ronda, chodniki, dochodzące do skrzyżowań. To wszystko, co jest potrzebne, żeby nasze dzieci, nasi obywatele czuli się bezpiecznie na drogach.
- zapowiedział premier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl