Zamówienie na G/ATOR-y

/ zdj. ilustracyjne / flickr.com.

  

Amerykański koncern zbrojeniowy Northrop Grumman otrzymał kontrakt wart ponad 958 mln dolarów na dostawę 30 systemów radiolokacyjnych AN/TPS-80 G/ATOR (Ground/Air Task-Oriented Radar) dla Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (U.S. Marine Corps).

W ramach umowy, poza dostawą zestawów radarowych, koncern zbrojeniowy Northrop Grumman zapewni również dostawę części zamiennych. Prace maja zostać zrealizowane do 13 stycznia 2025 roku.

Ground/Air Task Oriented Radar (G/ATOR) jest trójelementowym mobilnym oraz wielozadaniowym systemem radarowym, który służy wsparciem jednostkom ekspedycyjnym U.S. Marine Corps. Zaletą tego zestawu jest możliwość przetransportowania go przez samolot C-130 Hercules bądź przez ciężkie śmigłowce CH-53E.

W skład zestawu wchodzi siedmiotonowa ciężarówka będąca źródłem zasilania oraz dwa zmodyfikowane wozy Humvee, z których jeden jest modułem łączności, a na drugim zamontowano radar. System ten może być wykorzystywany zarówno do obserwacji powietrznej jak i wykrywania ostrzału artyleryjskiego oraz wspiera kontrolę ruchu powietrznego. Najnowsza wersja G/ATOR na wyposażeniu ma antenę typu AESA wykonaną w technologii azotu galu. W przyszłości G/ATOR zastąpić ma aż pięć typów radarów obecnie będących na wyposażeniu USMC. Należą do nich radar do śledzenia celów AN/UPS-3, radar kontrbateryjny AN/TPQ-46, radar obrony powietrznej krótkiego zasięgu AN/MPQ-62 oraz obrony powietrznej AN/TPS-63 i radar kontroli powietrznej AN/TPS-73.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tragiczny wypadek pod Mszczonowem

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

Jedna osoba zginęła w wypadku na drodze ekspresowej S8 na odcinku Mszczonów – Nadarzyn m. w miejscowości Grzymek w woj. mazowieckim. Jezdnia w kierunku Warszawy była zablokowana. Objazd wyznaczono przez rondo w Mszczonowie - poinformował dyżurny GDDKiA.

Około godz. 3 w nocy doszło na drodze S8 w miejscowości Grzymek do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, osoba, która wyszła z uszkodzonego auta osobowego na drogę została potrącona przez nadjeżdżający samochód osobowy i poniosła śmierć - poinformowała GDDKiA.

Jezdnia w kierunku Warszawy była zamknięta, a ruch kierowany był na DK50, przez rondo w Mszczonowie.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl