Serbia gospodarzem "słowiańskiego braterstwa"

/ flickr.com

  

Manewry wojskowe pod kryptonimem "Słowiańskie Braterstwo 2019" (Slavic Brotherhood 2019) z udziałem żołnierzy z Rosji, Białorusi oraz Serbii rozpoczną się 14 czerwca na poligonach w serbskiej miejscowości Pančevo.

W manewry Slavic Brotherhood 2019, które odbędą się w dniach 14-27 czerwca zaangażowanych będzie około 600 wojskowych, w tym 200 żołnierzy oddziałów powietrznodesantowych Rosji, ponad 300 serbskich wojskowych oraz 60 żołnierzy z Białorusi.

Do dyspozycji żołnierze będą mieli m.in. 50 pojazdów oraz samoloty transportowe Ił-76MD. W czasie trwania manewrów wojskowi z oddziałów powietrznodesantowych realizować będą m.in. działania kontrterrorystyczne.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Aktor zapomniał swojej roli? Nie milkną echa przesłuchania Tuska przed komisją VAT

/ Twitter.com/KancelariaSejmu

  

Wczoraj były premier Donald Tusk ponad cztery godziny zeznawał jako świadek przed komisją śledczą ds. VAT. Zdaniem wicepremiera Jacka Sasina przesłuchanie to było "zadziwiającym widowiskiem". - Było wystąpieniem aktora, który zapomniał chyba swojej roli - ocenił.

Jacek Sasin w radiowej Jedynce powiedział, że poniedziałkowe przesłuchanie było "zadziwiającym widowiskiem".

Ze strony Donalda Tuska było takim wystąpieniem aktora, który zapomniał chyba swojej roli. Oto dowiedzieliśmy się, że premier polskiego państwa przez wiele lat decydujący o tym, jak zarządzana jest Polska, właściwie o niczym nie wiedział, nad niczym nie panował, na niczym się nie znał też. Mamy taki przedziwny obraz państwa i jego rządu, najważniejszych osób w państwie, które właściwie nie dostrzegają tych problemów, które wszyscy dookoła widzieli

- komentował.

[polecam:https://niezalezna.pl/276121-tusk-zeznaje-nagle-przerywa-przewodniczacemu-i-mowi-kiedy-pojdzie-do-lekarza]

Wicepremier został poproszony też o skomentowanie słów Tuska wypowiedzianych do mediów po przesłuchaniu:

Tu nie chodzi o żadne szukanie sprawiedliwości, oni nawet nie wierzą w to, co mówią, nie wierzą w te zarzuty, które formułują. Wszystko podporządkowane jest wyłącznie propagandzie. I to jest bardzo przykre.

Komentując tę wypowiedź, Sasin powiedział, że "nikt tak chyba nie posługiwał się sprawnie propagandą i nie był osobą, która nie wierzy w to, co mówi, jak Donald Tusk".

Nawet taśmy z restauracji Sowa i Przyjaciele obnażyły, kiedy współpracownicy Donalda Tuska odwoływali się do niektórych wypowiedzi, chociażby do tych dot. cen benzyny, gdzie Donald Tusk jedno mówił publicznie, a co innego mówił w gronie swoich współpracowników

- oświadczył wicepremier.

[polecam:https://niezalezna.pl/276152-komisja-ds-vat-znow-wezwie-tuska-horala-krytycznie-o-dzisiejszym-przesluchaniu-albo-nic-nie-wie-albo]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl