Sześć osób nie żyje, a 11 zostało rannych w wypadku na A6, do którego doszło w Szczecinie 500 m od zjazdu na Wielgowo w kierunku Świnoujścia między węzłami Kijewo i Dąbie.

Zderzył się tam samochód ciężarowy z sześcioma samochodami osobowymi. Doszło do pożaru.

- W zdarzeniu brały udział 22 osoby. Sześć osób zginęło, cztery osoby trafiły do szpitali. Śmigłowcem do szpitala na Unii Lubelskiej w Szczecinie została przetransportowana kobieta z urazem klatki piersiowej, głowy i kręgosłupa. Dwie osoby z urazami kończyn górnych trafiły do szpitala w Zdunowie, a kierowca tira, który był narażony na zatrucie dymem, w stanie dobrym został przewieziony do szpitala w Zdrojach

 – poinformowała Paulina Targaszewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Pozostałych 12 osób, w tym siedmioro dzieci, zostało przebadanych na miejscu zdarzenia i nie wymagało hospitalizacji.

Policja kieruje na objazdy.

Jak podaje Radio Szczecin, korek w kierunku Świnoujścia ma już kilka kilometrów długości. Redakcja, dla jadących w tym kierunku zaleca wybranie objazdu przez miejscowości Załom i Kliniska. 

Około godziny 16.00 pojawiła się informacja, że na wysokości miejsca karambolu doszło do wypadku na jezdni w kierunku Kołbaskowa. Radio Zet na swoim profilu Twitterowym poinformowało o zderzeniu dwóch aut i kolejnych czterech osobach rannych.