Szczególnie dramatyczny przebieg miało spotkanie Korei Południowej z Senegalem. Gdy wydawało się, że drużyna z Afryki rozstrzygnie losy spotkania po 90 minutach, w ósmej doliczonej gola wyrównującego na 2:2 uzyskali piłkarze z Korei Południowej. Konieczna była więc dogrywka.

W niej Azjaci uzyskali prowadzenie w 96. minucie i także byli już o krok od awansu, ale ambitnie atakującym Senegalczykom udało się wyrównać w ostatniej akcji meczu.

Konkurs rzutów karnych zaczął się od dwóch niepowodzeń Koreańczyków i po dwóch seriach Senegal prowadził 1-0. Po czterech był już remis 2-2, a w ostatniej bramkarz ekipy z Afryki Dialy Ndiaye obronił wprawdzie uderzenie Se-Hun Oha, ale po konsultacji z asystentem wideo (VAR) sędzia nakazał powtórzyć tę "jedenastkę" - Senegalczyk za bardzo wybiegł przed strzałem przed linię bramki, za co został ukarany żółtą kartką. W drugim podejściu napastnik reprezentacji Korei Płd. był już skuteczny. Chwilę później Ousseynou Cavin Diagne posłał piłkę nad poprzeczką, przesądzając o triumfie Azjatów.

Szalony i dramatyczny mecz ćwierćfinałowy - skrót w Youtube

W piątek swój mecz wygrali Włosi, którzy w 1/8 finału wyeliminowali Polaków. Tym razem pokonali drużynę Mali 4:2 i w półfinale zagrają z Ukrainą. Ekipa ze wschodniej Europy wygrała z Kolumbią 1:0. Półfinały zostaną rozegrane we wtorek w Gdyni, gdzie zmierzą się dwie ekipy ze Starego Kontynentu, oraz w Lublinie, gdzie zagrają Ekwador i Korea Południowa.

Mistrzostwa zakończą się 15 czerwca meczem finałowym w Łodzi, a dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się spotkanie o trzecie miejsce.

Wyniki 1/4 finału:

piątek, 7 czerwca
Kolumbia - Ukraina     0:1 (0:1) 
Włochy - Mali          4:2 (1:1)   

sobota, 8 czerwca
USA - Ekwador          1:2 (1:2)
Korea Płd. - Senegal   3:3 po dogr. (2:2, 0:1), karne 3-2