Rzucił kamieniem w spacerującą promenadą kobietę. Został zatrzymany

Policjanci z komendy w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że kilka dni wcześniej rzucił kamieniem w kobietę spacerującą po promenadzie. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne
policja.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą.

- Dotychczasowe ustalenia wskazują iż dnia 4 czerwca późnym wieczorem, spacerująca świnoujską promenadą kobieta nagle poczuła uderzenie, które spowodowało zranienie głowy

- informuje zachodniopomorska policja. Jednocześnie policjanci wykluczyli, by podejrzany posługiwał się bronią pneumatyczną.

Policjanci po wykonaniu szeregu czynności ustalili i zatrzymali podejrzanego.

- Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3

- dodaje policja.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego i zobowiązał go do zgłaszania każdej zmiany miejsca pobytu.

 

 

 

Źródło: zachodniopomorska.policja.gov.pl, niezalezna.pl

#Policja #Świnoujście

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo