Pruskie przypadki Platformy

  

Wybuchła dyskusja, czy przed grobem śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza stało wojsko pruskie, czy gdańskie sprzed 1793 r. Liberałowie triumfalnie ogłosili, że skoro to nie było wojsko pruskie, to miasto jest patriotyczne i prawicy wara od Pomorza.

Coś w tym jest – skoro w Gdańsku może istnieć rondo wielkoniemieckiego Wolnego Miasta Gdańska, Muzeum II Wojny Światowej jest łajane za eksponowanie Pileckiego, a Europejskie Centrum Solidarności promuje LGBT, to faktycznie mundurowi sprzed 1793 jawią się na tym tle jako patrioci. Nie dogadamy się chyba z drugą stroną światopoglądowych okopów, że nam się raczej śnią odwołania do Gdańska zwyciężającego Szwedów, eksportującego polskie zboże do krajów połowy Europy czy będącego zarzewiem antykomunistycznych strajków. My wobec Prus nie mamy kompleksów, by upamiętniać momenty ich świetności i agresywności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts