Zmuszanie nieletnich do małżeństwa. Problem dotyczy też chłopców! Liczby są zatrważające

Zdjęcie ilustracyjne / Wokandapix

  

UNICEF opublikował zatrważające dane. Okazuje się, że na całym świecie aż 115 milionów nieletnich chłopców wstąpiło w związek małżeński. Problem najbardziej widoczny jest w Afryce, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Choć dziewczynek wydawanych za mąż jest zdecydowanie więcej - 650 milionów - te dane są przerażające.

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci (UNICEF) ocenia liczbę chłopców, którzy zawarli ślub przed ukończeniem 18 roku życia na około 115 milionów. Okazuje się również, że co piąty z nich w chwili ślubu miał mniej niż 15 lat - podaje dw.com.

Choć problem zdecydowanie częściej dotyka dziewczynek, ogólna liczba dzieci wstępujących w związki małżeńskie, szokuje.

Jak podaje raport, jedna na pięć kobiet wychodzi za mąż jako dziecko, zaś w przypadku chłopców stosunek ten wynosi jeden na trzydzieści.

Na świecie żyje obecnie około 650 milionów dziewcząt, które zostały wydane za mąż zanim skończyły 18 lat, a nieletnich po ślubie jest... 765 mln.

Dyrektor wykonawczy UNICEF Henrietta Fore alarmuje: takie małżeństwa odbierają dzieciom ich dzieciństwo. Nieletnia panna młoda czy pan młody są zmuszeni wejść w rolę dorosłych, do której często nie są jeszcze gotowi.

Wczesne małżeństwo prowadzi do przedwczesnego ojcostwa, a przez to zwiększa dodatkowo nacisk na wywiązanie się z obowiązków żywiciela rodziny. Cierpi na tym wykształcenie i szanse na karierę zawodową nieletniego męża i ojca

- oświadczyła Henrietta Fore.

Podane przez UNICEF liczby opierają się na analizie dostępnych danych z 82 państw świata. Najwięcej nieletnich małżonków występuje w Republice Środkowoafrykańskiej (28 procent), Nikaragui (19 procent) i na Madagaskarze (13 procent). Zjawisko to dotyczy głównie dzieci z ubogich rodzin żyjących na wsi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl , dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znany muzyk pedofilem? "Przez lata doskonalił system doboru ofiar i kontroli nad nimi"

Mariusz Zielke / TVP Info/printscreen

  

Krzysztof Sadowski przez lata doskonalił system doboru ofiar i kontroli nad nimi. Osoby, które w dzieciństwie molestował, a później gwałcił - kontrolował również w dorosłym życiu. Sprawa jest szokująca, wstrząsająca. Tak poważnej sprawy nie tylko w środowisku medialnym, ale i w Polsce, jeszcze nie było - mówił w programie "Minęła 20" w TVP Info gość Michała Rachonia pisarz i były dziennikarz Mariusz Zielke. Ponadto pisarz twierdzi, że próbował sprawą zainteresować duże media - bezskutecznie.

Jak zauważył Mariusz Zielke, oświadczenie Krzysztofa Sadowskiego, w którym zaprzeczył wszelkim doniesieniom medialnym o jego rzekomej pedofilii, nie odnosiło się do żadnego z przypadków, które były dziennikarz opisywał.

[polecam:https://niezalezna.pl/283193-sadowski-wydal-oswiadczenie-ws-oskarzen-o-pedofilie-muzyk-im-zaprzecza]

Moje teksty na początku dotyczyły trzech kobiet, których personaliów nie mogę ujawnić. Nie wiedziałem natomiast, że jest prowadzone postępowanie w prokuraturze w tej sprawie

- ujawnił Zielke.

Jak zapewnił, nie ma wątpliwości, że relacje pokrzywdzonych są prawdziwe.

Są to osoby z zupełnie innych środowisk, a ich relacje są zbliżone również w sferze intymnej

- powiedział gość Michała Rachonia.

Sadowski przez lata doskonalił system doboru ofiar i kontroli nad nimi. On zachowywał kontrolę nad dziećmi również w ich dorosłym życiu. Osoby, które w dzieciństwie molestował, a później gwałcił - kontrolował również w dorosłym życiu. Sprawa jest szokująca, wstrząsająca. Tak poważnej sprawy nie tylko w środowisku medialnym, ale i w Polsce, jeszcze nie było

- zauważył Zielke.

Nie ma znaczenia, czy pedofilia ma miejsce w Kościele, czy wśród celebrytów, prawników, czy sędziów. Trzeba z tą pedofilią walczyć - dodał.

Jak zaznaczył pisarz, zna już ponad 20 osób, które twierdzą, że były molestowane przez muzyka. Pierwsze przypadki zdarzały się już w latach siedemdziesiątych.

[polecam:https://niezalezna.pl/282878-ceniony-muzyk-byl-potworem-dziennikarz-publikuje-kolejne-historie-i-pisze-o-kryciu-przez-branze]

Ten temat trafił do mnie przypadkiem i nie chciałem się nim zajmować dziennikarsko, ponieważ to nie jest już mój zawód. Próbowałem ten temat oddać dziennikarzom dużych mediów: np "Fakt", "Super Express", portalowi OKO.press. 

- ujawnił Zielke.

Rozumiem, że dla niektórych mediów względy ideologiczne i walka z kościołem jest ważniejsza niż inne przypadki, przy czym nie podzielam tego zdania, bo walka z pedofilią wszędzie jest istotna. Chodzi o dobro dzieci i tych ofiar

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl