Nowa Stara Śpiewka. Siła kobiet i moc ludowych pieśni. WIDEO

Mówią o sobie „miłośniczki białego śpiewania” i od kilku lat stanowią jeden z najciekawszych projektów na folkowej mapie stolicy. Już niebawem, na dwóch koncertach, zaprezentują nowy materiał. Jeśli jeszcze nie znacie dziewczyn z zespołu Stara Śpiewka, macie okazję nadrobić zaległości i przenieść się w niezwykły świat, w którym muzyka tradycyjna spotyka się z siłą kobiecych osobowości.

Zespół Stara Śpiewka
fot. mat.pras.

Miłośniczki białego śpiewania pieśni ludowych (zazwyczaj), wielogłosowych (nie zawsze), archaicznych (często), słowiańskich (nie tylko).

piszą o sobie członkinie folkowego zespołu Stara Śpiewka.

Kobieca grupa śpiewacza działa już od kilku lat, z sukcesem gromadząc tłumy na swoich koncertach. Połączenie „białych” damskich głosów z ludowym repertuarem, okraszone nietuzinkowymi stylizacjami śpiewaczek to mieszanka, której po prostu trzeba spróbować i dać się porwać w podróż do słowiańskich korzeni.

W czerwcu Stara Śpiewka zaprezentuje nowy materiał. W ramach promocji odbędą się dwa koncerty pt. „Bliżej”: 16 czerwca w Teatrze Młyn (bilety wyprzedane) i 23 czerwca w PROMIE Kultury Saska Kępa (można jeszcze nabyć wejściówki w cenie 20 zł).

W programie biały śpiew i czarny humor, harmonie i dysharmonie, dotyk i spojrzenia, róża i bylina, śmierć i wesele, samotność i spotkanie. Poznajcie nas BLIŻEJ

- zachęcają dziewczęta ze Starej Śpiewki w enigmatycznym zaproszeniu na oba koncerty.

Nieco więcej zdradza liderka zespołu Tunia Błachno, która pisze:

BLIŻEJ jest o samotności, żywym spotkaniu i sile kobiecego wsparcia. Ja to wszystko znam nie tylko ze sceny. I może dlatego nie obawiam się o prawdę przekazu tego widowiska. Poza tym pieśni są piękne, chociaż nieraz cudaczne albo okropnie smutne.

Stara Śpiewka zaśpiewa w składzie Tunia Błachno, Joanna Musiatowicz, Jolanta Tomala, Agnieszka Mazur, Ola Kobrzyńska,  Ada Sukiennik, Wisława Hordyniec-Janusz, Julia Herman-Iżycka i Hania Osuch. Na fortepianie akompaniować będzie Aleksandra Gryka, jedna z najbardziej wyrazistych polskich kompozytorek (jest laureatką m.in. I nagrody w Konkursie Kompozytorskim EuroArtMeeting we Wrocławiu i dwukrotnie była nominowana do Paszportów "Polityki" w kategorii muzyka poważna),  a nad ruchem scenicznym czuwa Mirek Woźniak. Zapraszamy!

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Aleksandra Gryka #koncert #folk #Joanna Musiatowicz #Tunia Błachno #Stara Śpiewka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo