Bóbr-19 rozpoczęty

/ mat. 10. BKPanc. / http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4634.html

  

Żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej nie zwalniają tempa. Tym razem drawski i żagański poligon jest miejscem przeprowadzenia ćwiczenia dowódczo-sztabowego, które odbywa się pod kryptonimem Bóbr-19.

Ćwiczenie Bóbr-19, stanowi swoisty sprawdzian żołnierskiego rzemiosła. Zasadniczym elementem tła ćwiczeń jest hipotetyczny plan rozwoju międzynarodowej sytuacji kryzysowej, generującej konieczność użycia sił zbrojnych w celu obrony naszych granic. Ćwiczenie jednocześnie odbywa się na dwóch poligonach w Drawsku Pomorskim oraz w Żaganiu. Kierownikiem ćwiczenia jest, gen. dyw. Stanisław Czosnek, dowódca 11. Lubuskiej Dywizji.

Pierwszoplanowym ćwiczącym jest 10 Brygada Kawalerii Pancernej, obok której w manewrach biorą udział stanowiska dowodzenia 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, 1. Pułku Saperów, 2. Pułku Rozpoznawczego oraz kilku grup operacyjnych.

Manewry zakończą się we wtorek, 11 czerwca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BKPanc.

Wczytuję komentarze...

Co zrobić, aby program „Mieszkanie plus” przyspieszył? Minister Rozwoju wyjaśnia

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Aby uzyskać efekt przyspieszenia w obszarze programu "Mieszkanie Plus" to chcielibyśmy go mocniej oprzeć na trzech filarach - mówiła w rozmowie z Katarzyną Gójską w "Sygnałach Dnia" Radiowej Jedynki minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz została powołana na ministra rozwoju w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego.  Do kompetencji Jadwigi Emilewicz doszły: budownictwo, mieszkalnictwo i planowanie przestrzenne oraz turystyka.

Minister rozwoju mówiąc o programie "Mieszkanie Plus" wskazała, że "program ten miał dwa podstawowe cele". 

Po pierwsze - zwiększenie liczby budowanych mieszkań w Polsce statystycznie na tysiąc mieszkańców. My jesteśmy "w ogonie" jeśli porównamy się z państwami UE, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań na tysiąc mieszkańców. Dlatego przyspieszenie procesów inwestycyjnych w tym obszarze było jednym z naszych wyzwań. Myślę, że możemy powiedzieć śmiało, że to nam się udało. Jeśli porównamy z rokiem 2015 ile mieszkań rocznie się oddaje - to w tej chwili jest to niemal 180 tys. mieszkań rocznie i jest to niedaleko celu, o którym w expose mówił premier Mateusz Morawiecki - 200 tys. mieszkań rocznie. To się stało możliwe i dzięki koniunkturze gospodarczej, ale i dzięki uproszczeniom prawnym, które zostały w ciągu poprzedniej kadencji przyjęte. Na ostatnim posiedzeniu rządu przyjmowaliśmy nowelizację prawa budowlanego, które za chwilę - mam nadzieję - będzie przedmiotem obrad parlamentu i tam mamy szereg uprawnień. Opinia rynku jest jednoznaczna - one znacząco upraszczają proces inwestycyjny  i mam nadzieję, że przyspieszenie w realizacji mieszkalnictwa, wydarzy się w ciągu najbliższych lat

- wyjaśniła.

Mówiąc o drugim celu minister powiedziała, że "dostępność mieszkań dostępnych, czyli szersza dostępność mieszkań, z których będą mogli korzystać ci, którzy np. nie mają zdolności kredytowej".

W tym obszarze również dużo się wydarzyło - jeżeli zobaczymy na zasób nieruchomości, który dzisiaj ma do dyspozycji PFR Nieruchomości, która jest głównym wykonawcą programu "Mieszkanie Plus" to jest to taka liczba terenów w całej Polsce, która pozwala powiedzieć, że tę liczbę mieszkań do końca kadencji uda nam się zbudować

- dodała.

Jadwiga Emilewicz wskazała, że "aby uzyskać ten efekt przyspieszenia w obszarze >>Mieszkanie Plus<< to chcielibyśmy go mocniej oprzeć na trzech filarach".

Pierwszy - deweloper z udziałem Skarbu Państwa, który pojawia się i w dużych miastach, ale też tam, gdzie deweloperów nie ma. Drugi - spółdzielnie mieszkaniowe, bo to niezwykły potencjał nie do końca wykorzystany przez nas przez ostatnie cztery lata. Jest to także ponowne zaproszenie samorządów do tego programu. Trzeci wątek - prywatni inwestorzy

- wyliczyła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl