55- letni mężczyzna to Andriej Kudriaszow. Odpowiadał on za budowę i zarządzanie bunkrami dowodzenia, przeznaczonych dla najwyższych władz państwowych. Z pracy został zwolniony 31 maja.

Rosyjskie radio informuje, że wczoraj rano znaleziono go martwego na dziedzińcu 15-piętrowej kamienicy, a uszkodzenia ciała wskazują, że przyczyną śmierci miał być upadek z dużej wysokości.

Rosyjskie organy śledcze nie podają jednak żadnych szczegółów zdarzenia.

Andriej Kudriaszow pracował w Głównym Zarządzie Programów Specjalnych przy prezydencie Rosji, której aparat zarządzający składa się głównie z ludzi z FSB. Do zadań wydziału należy kontrola gotowości mobilizacyjnej kraju oraz stanu tajnych bunkrów i podziemnych tuneli

- przypomina radio Svoboda.

Kontrola przeprowadzona w jednej z jednostek wojskowych związanych z zarządem, wykazała nieprawidłowości związane z przekazaniem własności 35-hektarowej działki.

Media przypominają, że w ostatnim czasie aresztowany został pod zarzutem korupcji oficer FSB Kirył Czerkalin, który miał podczas wyszukiwania około 12 miliardów rubli w gotówce (tj. około 165 milionów euro), również był powiązany z Głównym Zarządem Programów Specjalnych - był synem byłego szefa działu personalnego jednostki.