Wygrana bitwa, ale jeszcze nie wojna

  

Zwycięstwo PiS w wyborach do PE było bezapelacyjne i chyba zaskakujące dla wszystkich stron. Widać wyraźnie, że Polacy nie chcą teraz żadnych zmian i to, co się dzieje, po prostu się im podoba. Jednak nic nie jest dane na zawsze i ten sukces może być źródłem klęski, jeśli partia rządząca nie skoryguje różnego typu błędów, które wychodziły w ostatnich miesiącach, a elektorat dojdzie do wniosku, że wszystko jest wygrane.

Sukcesem było wyeksponowanie i pokazanie jako przywódcy Jarosława Kaczyńskiego, co przyniosło największe efekty. Bez wątpienia sukcesem jest też prezentowanie polityki gospodarczej i społecznej rządu Mateusza Morawieckiego. Podobnie jak pokazanie jedności pomiędzy politykami, którzy do tej pory bywali ze sobą w sporze, jak Morawiecki i Beata Szydło. A także włączenie się do kampanii Antoniego Macierewicza, dzięki czemu udało się powstrzymać atak na prawe skrzydło PiS. Nie wolno jednak lekceważyć istniejących zagrożeń, nie wolno uznać, że sprawa prorosyjskiej partii po prawej stronie jest już zakończona, a Koalicja Europejska to wyłącznie rozsypka. Zewrą szyki i dostaną wsparcie z zagranicy, i na pewno dokonają kontrataku, więc obóz patriotyczny też musi się mobilizować.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts