Tacy to oni postępowi w tej Brukseli. Kobieta na pozycję szefowej KE? Jeszcze długo „NIE”

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Równouprawnienie? Chyba tylko w oparciu o deklaracje składane przez polityków. Tymczasem nawet w Komisji Europejskiej sprawa wygląda zupełnie inaczej. - Nie sądzę, żeby w najbliższym czasie stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej objęła kobieta – powiedział dziś prawdę o podziale ról urzędujący szef Komisji Jean-Claude Juncker podczas wystąpienia w Brdzie pod Lublaną.

Juncker podczas konferencji prasowej był pytany, czy na stanowisku przewodniczącego KE ma szansę zastąpić go kobieta.

- Chciałbym widzieć więcej kobiet w składzie Komisji Europejskiej. Kiedy rozpoczynałem moją pracę w KE, była tylko jedna kandydatka. Ostatecznie udało mi się to grono poszerzyć o dziewięć kobiet, ale to nie wystarczy. To dalej nie jest wystarczająca liczba.

- powiedział szef KE.

Juncker wygadał się, że w jego opinii nie ma najmniejszych szans na to, aby w najbliższym czasie na stanowisku szefa KE mogła zasiąść kobieta.

- Nie sądzę, żeby w bardzo bliskiej perspektywie czasowej stanowisko przewodniczącego KE mogła objąć kobieta

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dietetyczno-medyczny program wyborczy Wenderlicha. Internet pęka ze śmiechu

Jerzy Wenderlich / Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Jerzy Wenderlich przedstawił swoje postulaty wyborcze i wyjaśnił dlaczego nie warto głosować na PiS. Argumentacja lewicowego polityka wzbudziła w sieci burzę śmiechu, a nawet złośliwości. - Polacy zaczęli się gorzej odżywiać za rządów PiS-u. To powoduje skrócenie długości życia. Proszę państwa, trzeba żyć dłużej, bo taka jest europejska tendencja. Ale żeby żyć dłużej, nie można słuchać dłużej już politycznych blagierów - mówił Wenderlich.

Jerzy Wenderlich, który przyjął zaproszenie od Grzegorza Schetyny do startu z list Koalicji Obywatelskiej do senatu ostro wszedł w kampanijne tony. W radiu TOK FM polityk SLD przedstawił swoje kluczowe postulaty wyborcze.

Według Wenderlicha Polacy źle się odżywiają, a przyczyną takiego stanu rzeczy są rządy Prawa i Sprawiedliwości.

"Polacy zaczęli się gorzej odżywiać za rządów PiS-u. To powoduje skrócenie długości życia. Przerażająco trudny dostęp do służby zdrowia i do dobrych lekarstw. Od długiego czasu jakość żywności jest przerażająca. Więc ci, którzy rządzą chcą podsłuchiwać, chcą wiedzieć, chcą kontrolować, a nie potrafią skontrolować żywności, która jest trzecim elementem z tych przerażających rzeczy o których mówiłem, które powodują skracanie się życia Polaków"

- mówił Wenderlich w radiu TOK FM.

"Proszę państwa, trzeba żyć dłużej, bo taka jest europejska tendencja. Ale żeby żyć dłużej, nie można słuchać dłużej już politycznych blagierów"

- dodał.

Dietetyczno-medyczna wypowiedź Jerzego Wenderlicha była komentowana w tonie na jaki chyba zasługuje, czyli żartobliwie i troszkę prześmiewczo.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl