PKO BP otworzy kolejny oddział za granicą. Wiceprezes Kraczkowski: Wzmocni oddziaływanie w regionie

- Do końca 2019 r. planujemy otworzyć oddział PKO Banku Polskiego w Bratysławie, w stolicy Słowacji, który uzupełni naszą obecność w Czechach (oddział PKO BP istnieje tam od 2017 r.) i wzmocni oddziaływanie w regionie. Tak jak wspominałem, nie jest to nasze ostatnie słowo, pracujemy każdego dnia z polskim biznesem również w kontekście analizy jego oczekiwań wobec Banku jako dostawcy kompleksowych rozwiązań dla biznesu w ramach aktywności na zagranicznych rynkach - wyjaśnia Niezalezna.pl wiceprezes PKO BP, Maks Kraczkowski.

mat. pras.

PKO Bank Polski to największy w Polsce bank, jeżeli chodzi o liczbę klientów i wysokość aktywów. W ciągu kilku ostatnich lat rozwijacie się nie tylko lokalnie, ale wychodzicie dalej, poza granice Polski. 

Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO BP: Zgadza się. PKO Bank Polski konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju zagranicznego, podążając za potrzebami Klientów. Stosunkowo niedawno swoją działalność operacyjną rozpoczął nasz pierwszy oddział korporacyjny we Frankfurcie nad Menem. W kwietniu 2017 r., uruchomiliśmy kolejny oddział zagraniczny w Pradze. Dla PKO Banku Polskiego wychodzenie poza granice kraju jest naturalne. Chcemy być obecni tam gdzie w pierwszej kolejności swój biznes międzynarodowy zdecydowali się rozwijać nasi rodzimi przedsiębiorcy, klienci banku. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na bardziej śmiałe wychodzenie ze swoją ofertą na rynki zagraniczne, wynika to z dojrzałości i skali polskiej gospodarki. Pierwszy krok to oczywiście ekspansja w regionie.

Jak ocenia Pan funkcjonowanie oddziałów zagranicznych po 4 latach ich aktywności biznesowej? 

Widzimy wyraźne rezultaty naszej działalności zagranicznej. Oddziały nie tylko osiągnęły zakładaną w projektach rentowność operacyjną, mogę przyznać, że zainteresowanie naszą ofertą znacznie przewyższyło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że w ciągu ostatnich kilku lat zebrane doświadczenie międzynarodowe owocuje i możemy dalej realizować nasze plany rozwoju oferty zagranicznej banku. Stale monitorujemy zagraniczne rynki, szacujemy potencjał i możliwości wejścia z naszą ofertą korporacyjną do innych krajów. W banku trwają już bardzo zaawansowane prace projektowe w zakresie budowy kolejnego zagranicznego oddziału.

Jaka jest w takim razie planowana kolejna destynacja?

Do końca 2019 r. planujemy otworzyć oddział PKO Banku Polskiego w Bratysławie, w stolicy Słowacji, który uzupełni naszą obecność w Czechach i wzmocni oddziaływanie w regionie. Tak jak wspominałem, nie jest to nasze ostatnie słowo, pracujemy każdego dnia z polskim biznesem również w kontekście analizy jego oczekiwań wobec Banku jako dostawcy kompleksowych rozwiązań dla biznesy w ramach aktywności na zagranicznych rynkach.

Czy działalność PKO Banku Polskiego w Słowacji będzie różnić się od obecnych?

Działalność zlokalizowanej w Bratysławie placówki Banku będzie analogiczna do tej prowadzonej w oddziałach PKO Banku Polskiego we Frankfurcie i Pradze. Obejmowała będzie prowadzenie rachunków rozliczeniowych, obsługę rozliczeń bezgotówkowych, lokowanie nadwyżek środków w formie depozytów, finansowanie krótko, średnio i długoterminowe, oraz świadczenie usług z zakresu zarządzania płynnością i obsługi produktów trade finance. Istotnym elementem oferty rozliczeń są realizowanie w czasie rzeczywistym płatności miedzy rachunkami prowadzonymi w PKO Banku Polskim.
 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Maks Kraczkowski #Oddział #Bratysława #PKO BP

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo