Szef MSZ Ukrainy chciał odejść. Nie zgodził się parlament

Pawło Klimkin / Karl Gruber / Wikimedia Commons

  

Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy odrzuciła dziś dymisję ministra spraw zagranicznych Pawła Klimkina, który ogłosił, że odchodzi ze stanowiska w związku z objęciem urzędu prezydenta przez Wołodymyra Zełenskiego.

Deputowani nie przyjęli zarówno prośby o dymisję, którą złożył szef ukraińskiej dyplomacji, jak i wniosku, który złożył w tej sprawie Zełenski. Zarówno prośba Klimkina jak i wniosek Zełenskiego nie uzyskały w głosowaniach wymaganego poparcia co najmniej 226 posłów w 450-osobowym parlamencie.

Klimkin ogłosił, że odchodzi z MSZ, 17 maja. Podanie o dymisję przekazał parlamentowi 20 maja, w dniu inauguracji prezydentury Zełenskiego. Zgodnie z ukraińskim prawem ministerstwo spraw zagranicznych należy do tzw. resortów prezydenckich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zbyt dużo wiernych na mszy w kościele na Śląsku. Interweniowali policjanci

Kościół w Ostrem / By D T G - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35011849

  

Zbyt duża liczba wiernych uczestniczyła w czwartek wieczorem we mszy św. w kościele parafialnym w miejscowości Ostre. Po anonimowym zgłoszeniu interweniowali policjanci. Z świątyni wyszła część wiernych – poinformowała w piątek żywiecka policja.

Rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek poinformowała, że funkcjonariusze, po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia, pojechali na miejsce.

- W kościele odprawiana była msza św. Wewnątrz przebywało 16 osób oraz ksiądz. Zgodnie z nowymi zaleceniami część z nich opuściła świątynię. Pozostało pięć osób, a msza św. została dokończona

 – powiedziała.

Mirosława Piątek powiedziała, że sprawa o wykroczenie trafi do wydziału prewencji komendy powiatowej. Poinformowany zostanie również Sanepid, który może przeprowadzić postępowanie administracyjne. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts