Schetyna ma się czego obawiać. SLD może podziękować PO za współpracę! Będzie referendum

Grzegorz Schetyna / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Sojusz Lewicy Demokratycznej był jednym z największych w szeregach opozycji w trakcie ostatnich eurowyborów. Dla SLD - startującego w Koalicji Europejskiej - przypadło pięć mandatów do Parlamentu Europejskiego. Wybory minęły, więc relacje z PO... mocno się ochłodziły. Członkowie partii zdecydują, czy kontynuować koalicję czy może wystartować samodzielnie. Jeżeli wybiorą te drugie rozwiązanie - nie będą to dobre informacje dla PO.

SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego startował w ramach Koalicji Europejskiej, wraz z PO, PSL, Nowoczesną, Zielonymi i kilkoma drobnymi ugrupowaniami. Po wyborach stosunki SLD z Platformą Obywatelską mocno się jednak ochłodziły. Leszek Miller przyznał nawet, że nie szuka sposobu na pokonanie PiS z Grzegorzem Schetyną.

- Ja już swój pomysł znalazłem i go zrealizowałem. Wystartowałem do Parlamentu Europejskiego, zdobyłem mandat. Dla mnie ten etap jest zakończony

- powiedział.

Czas na kolejny krok, a mianowicie głosowanie nad tym, w jakiej formule iść do jesiennych wyborów parlamentarnych. W referendum wszyscy członkowie SLD mają zdecydować, czy wystartuje samodzielnie, czy w koalicji. Kiedy odbędzie się referendum partyjne?

- Najprawdopodobniej ten termin to będzie przełom czerwca i lipca

- powiedziała Anna Maria Żukowska, rzeczniczka partii.

Dodała, że referendum "jest przeprowadzane w kołach wśród członkiń i członków partii, w jakimś przedziale czasowym".

- Jest punkt wyborczy, trzeba się do niego udać i oddać głos

- powiedziała rzeczniczka SLD.

Takie powszechne głosowanie członków i członkiń partii - zaznaczyła Żukowska - odbywało się już w dziejach Sojuszu dwukrotnie.

- W ten sposób wybieraliśmy już dwukrotnie szefa partii, partia umie to zrobić, to nie jest dla nas jakieś niesamowite wyzwanie

- podkreśliła rzeczniczka Sojuszu.

Jeżeli SLD zdecyduje, że odejdzie od sojuszu z Platformą Obywatelską, dla partii Grzegorza Schetyny może to oznaczać poważne kłopoty. Od PO odłączył się już bowiem wieloletni koalicjant - PSL. Ludowcy zdecydowali, że samodzielnie stworzą Koalicję Polską i rozmawiają z innymi podmiotami, m.in. z Kukiz'15.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katastrofa śmigłowca w Grecji

zdjęcie ilustracyjne / Klearchos Kapoutsis CC BY 2.0

  

Na akwenie otaczającym port Poros na greckiej wyspie o tej samej nazwie trwają poszukiwania śmigłowca, który wpadł tam we wtorek do morza wraz z greckim pilotem i dwoma rosyjskimi pasażerami. O losie tych osób nic na razie nie wiadomo - podały greckie media.

Port Poros leży około 60 kilometrów na południe od Aten. Powołując się na miejscowego burmistrza prywatny grecki nadawca Skai poinformował, że wyspa jest obecnie bez prądu, gdyż śmigłowiec zerwał linię wysokiego napięcia, łączącą ją z odległym o 200 metrów lądem stałym.

Według wstępnych przypuszczeń przyczyną wypadku była usterka techniczna, która wywołała pożar śmigłowca. Spadając maszyna zawadziła o przewody energetyczne.

Należący do służby lotniczej renomowanego hotelu śmigłowiec wystartował z lądu stałego niedaleko wyspy Poros i leciał do międzynarodowego portu lotniczego w Atenach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl