Gdynia zabrzmi światowo

Jedną z gwiazd tegorocznego Open'era będzie zespół Greta Van Fleet / fot. YouTube

  

Open’er to wydarzenie, na które co roku czekają miłośnicy dobrej muzyki i świetnej zabawy. Tym razem organizatorzy zaprosili takie gwiazdy, jak: The Smashing Pumpkins, LP czy rockowa grupa młodego pokolenia, której kariera rozwija się w niewiarygodnym tempie, czyli Greta Van Fleet.

Open’er Festival odbędzie się w Gdyni w dniach 3–6 lipca br. Na scenie zobaczymy legendarny zespół The Smashing Pumpkins. W ubiegłym roku, 30 lat od rozpoczęcia działalności, wydali album „Shiny and Oh So Bright, Vol. 1/LP: No Past. No Future. No Sun”. Fanów ucieszyli tym bardziej, że zaczęli grać koncerty w niemal oryginalnym składzie. Już 5 lipca Billy Corgan, James Iha, Jimmy Chamberlin oraz Jeff Schroeder zawitają również do Gdyni.

Tego samego dnia na Open’erze wystąpi Laura Pergolizzi, znana jako LP. Obecna jest w branży muzycznej już od kilkunastu lat, zarówno jako wokalistka, jak i autorka hitów dla największych wykonawców światowego popu – m.in. Cher, Rihanny czy Christiny Aguilery. Jej kariera nabrała rozpędu w 2016 r. za sprawą albumu „Lost On You”  i tytułowego singla, który do dzisiaj zanotował ponad pół miliarda streamów na świecie.

4 lipca na scenie zobaczymy z kolei grupę Greta Van Fleet. Muzycy brzmią jak Led Zeppelin naszych czasów, a głos wokalisty jest tak zbliżony pod względem barwy do głosu Roberta Planta, że czasem trudno uwierzyć, iż słuchamy innej osoby.

Na Open’erze zagrają też m.in.: Tom Walker, Travis Scott, The 1975, Vampire Weekend, Death Grips, Rudimental i wykonawcy alternatywni: Perry Farrell z projektem Kind Heaven Orchestra oraz zespół Jungle. Gwiazdami będą także: G-Eazy, Diplo, Robyn, Kodaline i Anna Calvi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

MOCNE! „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”

kadr z programu "Wywiad z chuliganem" Piotra Lisiewicza / fot. Telewizja Republika

  

Tak mocno o akademickich sitwach nie mówił jeszcze nikt! – Na uniwersytetach nie było mowy o rozliczeniu z komunizmem. Odwrotnie, u progu transformacji uniwersytety oczyszczono z nonkonformistów. Nowe kadry rekrutowane są od bardzo wielu lat na bazie „ustawianych” konkursów. I ta rekrutacja dokonuje się nie z powodów merytorycznych, a genetycznych i towarzyskich – mówi dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. ZOBACZ ROZMOWĘ, KTÓRA OTWIERA OCZY! (FILM).

Ta rozmowa powinna wstrząsnąć wszystkimi, którzy decydują o stanie polskiej nauki. Dr Józef Wieczorek, geolog wyrzucony w 1986 r. Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu „negatywnego oddziaływania na młodzież akademicką”, wie o patologiach na polskich uczelniach więcej niż ktokolwiek inny w Polsce. Jest on autorem bloga akademickiego nonkonformisty, a także blogów poświęconych mobbingowi na uczelniach oraz lustracji – „Lustro nauki”.

Sprawa zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez władze Uniwersytetu Toruńskiego za felieton o LGBT, to wierzchołek góry lodowej. Wcześniej rektor Uniwersytetu Poznańskiego Andrzej Lesicki oficjalnie potępił abp Marka Jędraszewskiego, b. wykładowcę tej uczelni. Co najbardziej szokujące, poparcie dla stanowiska Lesickiego ogłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jej prezydium decyzję podjęło JEDNOGŁOŚNIE.

Kto naprawdę rządzi na polskich uniwersytetach?

Dlaczego mówi się o czystce na uczelniach w stanie wojennym, a milczy się o ważniejszej czystce z roku 1986, która stworzyła podwaliny pod obecny akademicki establishment?

Jak dyktatura tego establishmentu szkodzi krytyce naukowej, przez co polskie uczelnie zajmują katastrofalne miejsca w światowych rankingach?

Dlaczego uniwersytety budują setki olbrzymich budynków, a w żaden sposób nie przekłada się na poziom polskiej nauki?

Jak ustawia się konkursy na uczelniane stanowiska?

Jak niszczeni są ci, którzy ujawniają plagiaty ważnych osób?

Jak mobbingowani są doktoranci?

Jak to możliwe, że w 2019 r. historycy boją się pisać nawet o czasach stalinowskich, jeśli dotyczy to osób zatrudnionych na ich uniwersytecie?

Cała rozmowa w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” poniżej:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl