Trudna misja Elżbiety Witek

  

Ogłoszone wczoraj nominacje na nowych ministrów muszą zaskakiwać. Pozytywnie i negatywnie. Pozytywnym zaskoczeniem jest nominacja na ministra finansów Mariana Banasia, człowieka, który jako szef Krajowej Administracji Skarbowej wygrał wojnę z mafią paliwową i który, jeśli w podobny sposób chwyci żelazną ręką polskie finanse, to ma szansę trwale zapisać się w kronice dobrej zmiany.

Jednak są też nominacje niezrozumiałe. I tak nie mam pojęcia, czym zasłużyła się dla polskich spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek, że to jej postanowiono powierzyć MSWiA. Zwyczajnie nie znajduję w życiorysie pani minister żadnych wskazówek do rozwiązania tej zagadki. Trudno mi sobie wyobrazić, jak będzie zarządzać policją i całym segmentem państwowej machiny, gdzie minister jest więcej niż na przedmieściach Doniecka (pokazał to choćby strajk policjantów, kiedy funkcjonariusze masowo zapadali na „psią grypę”, przechodząc na wątpliwej wiarygodności L4). I nie przekonują mnie teorie, że ta nominacja to jedynie na przeczekanie do wyborów, prędzej uwierzę, że nowa szefowa MSWiA ma jakieś nieodkryte jeszcze przed szerszą publicznością zdolności przywódcze. Muszą być jednak głęboko skrywane.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts