Prezydent Leszna stanowczo odcina się od Dulkiewicz i spółki. "Zostałem dzisiaj oszukany"

Aleksandra Dulkiewicz; zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Włączenie się w jesienne wybory w imieniu prezydentów kilku miast zapowiedział dziś w Gdańsku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas podpisania 21 tez, zawierających propozycje zmian dotyczących funkcjonowania samorządów. Ale zaledwie kilka godzin później koalicja, składająca się w większości z prezydentów miast z PO, naraziła się na pierwszy skandal. - Zostałem dzisiaj oszukany przez Aleksandrę Dulkiewicz. Ja się odcinam od tego projektu! – oświadczył w jednej z sieci społecznościowych były członek Platformy, prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

- Nie byłoby też silnej i wolnej Polski, gdyby nie samorządy. (…) Właśnie dlatego, że w naszej ocenie przyszłość samorządów jest zagrożona, chcemy włączyć się do wyborów i wesprzeć listy Koalicji Europejskiej - zadeklarował Trzaskowski. - I my zebraliśmy się tutaj, aby bronić silnych samorządów, ponieważ nasza władza i prerogatywy są cały czas naruszane przez rządzących – stwierdził.

- My się temu chcemy sprzeciwić. Chcemy Polski solidarnej, chcemy Polski samorządnej i o to walczymy i stąd nasze 21 bardzo ważnych postulatów – mówił zaproszony na uroczystości w Gdańsku i współfinansujący ją prezydent Warszawy.

Wśród tych, którzy wsparli inicjatywę Koalicji Europejskiej znaleźli się, oprócz Dulkiewicz (PO) i Trzaskowskiego (PO), m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk (PO), prezydent Sopotu Jacek Karnowski (PO), prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (PO), prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz (Nowoczesna).

 

 

Jednak „totalnych prezydentów” zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu przystąpienia do udziału w kampanii KE sprowadził na ziemię prezydent Leszna Łukasz Borowiak, wykluczony z PO w 2014 r. za start z ramienia innego ugrupowania. Samorządowiec skierował swój stanowczy wpis do prezydent Gdańska.

„Zostałem dzisiaj oszukany przez @Dulkiewicz_ Ucieszyłem się z zaproszenia na cudowne święto  demokracji. Byłem dzisiaj w Gdańsku i niestety Pani Prezydent uprawia tylko politykę. To była zaplanowana akcja polityczna. Ilu samorządowców jest z Panią ?Ja się odcinam od tego projektu!”

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl