Prezydent Leszna stanowczo odcina się od Dulkiewicz i spółki. "Zostałem dzisiaj oszukany"

Włączenie się w jesienne wybory w imieniu prezydentów kilku miast zapowiedział dziś w Gdańsku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas podpisania 21 tez, zawierających propozycje zmian dotyczących funkcjonowania samorządów. Ale zaledwie kilka godzin później koalicja, składająca się w większości z prezydentów miast z PO, naraziła się na pierwszy skandal. - Zostałem dzisiaj oszukany przez Aleksandrę Dulkiewicz. Ja się odcinam od tego projektu! – oświadczył w jednej z sieci społecznościowych były członek Platformy, prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

Aleksandra Dulkiewicz; zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Nie byłoby też silnej i wolnej Polski, gdyby nie samorządy. (…) Właśnie dlatego, że w naszej ocenie przyszłość samorządów jest zagrożona, chcemy włączyć się do wyborów i wesprzeć listy Koalicji Europejskiej - zadeklarował Trzaskowski. - I my zebraliśmy się tutaj, aby bronić silnych samorządów, ponieważ nasza władza i prerogatywy są cały czas naruszane przez rządzących – stwierdził.

- My się temu chcemy sprzeciwić. Chcemy Polski solidarnej, chcemy Polski samorządnej i o to walczymy i stąd nasze 21 bardzo ważnych postulatów – mówił zaproszony na uroczystości w Gdańsku i współfinansujący ją prezydent Warszawy.

Wśród tych, którzy wsparli inicjatywę Koalicji Europejskiej znaleźli się, oprócz Dulkiewicz (PO) i Trzaskowskiego (PO), m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk (PO), prezydent Sopotu Jacek Karnowski (PO), prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (PO), prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz (Nowoczesna).

 

 

Jednak „totalnych prezydentów” zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu przystąpienia do udziału w kampanii KE sprowadził na ziemię prezydent Leszna Łukasz Borowiak, wykluczony z PO w 2014 r. za start z ramienia innego ugrupowania. Samorządowiec skierował swój stanowczy wpis do prezydent Gdańska.

„Zostałem dzisiaj oszukany przez @Dulkiewicz_ Ucieszyłem się z zaproszenia na cudowne święto  demokracji. Byłem dzisiaj w Gdańsku i niestety Pani Prezydent uprawia tylko politykę. To była zaplanowana akcja polityczna. Ilu samorządowców jest z Panią ?Ja się odcinam od tego projektu!”

- napisał.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

#Dulkiewicz #Leszno #Łukasz Borowiak

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo