"Nowi ministrowie to drużyna marzeń". Premier Morawiecki skomentował rekonstrukcję rządu

/ fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Nowi ministrowie to drużyna profesjonalna, drużyna marzeń, ale ta drużyna, która odeszła również była drużyną marzeń - powiedział dzisiaj w Polsat News premier Mateusz Morawiecki. Dzisiaj doszło do zapowiadanej od długiego czasu rekonstrukcji Rady Ministrów, w efekcie której w rządzie znalazło się sześciu nowych ministrów, a Jacek Sasin został wicepremierem.

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość powołania nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.

Wśród nowych ministrów znaleźli się: Bożena Borys-Szopa (zastąpi Elżbietę Rafalską w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Elżbieta Witek (zastąpi Joachima Brudzińskiego w MSWiA), Dariusz Piontkowski (zastąpi Elżbietę Rafalską w Ministerstwie Edukacji Narodowej), Marian Banaś (zastąpi Teresę Czerwińską w Ministerstwie Finansów), Michał Dworczyk i Michał Woś (zostali ministrami bez teki). Na stanowisko wicepremiera mianowany został Jacek Sasin.

- Nowi ministrowie to drużyna profesjonalna, drużyna marzeń, ale ta drużyna, która odeszła również była drużyną marzeń. To wielki zaszczyt pracować z panią premier Beatą Szydło i ministrami, którzy odchodzą do Brukseli

- powiedział dzisiaj w Polsat News premier Mateusz Morawiecki.

- Ta drużyna, jest drużyną Prawa i Sprawiedliwości, która ma nas poprowadzić do kolejnych, zwycięskich wyborów

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł jeden z najbogatszych ludzi na świecie

David Koch / youtube.com/printscreen

  

W wieku 79 lat zmarł w Nowym Jorku na raka prostaty David Koch - jeden z najbogatszych ludzi świata, filantrop, mecenas instytucji medycznych i kulturalnych oraz sponsor polityków Partii Republikańskiej w USA. O śmierci poinformował jego starszy brat Charles Koch.

David Koch był jednym z głównych udziałowców i wiceprezesem firmy Koch Industries, która ma siedzibę w Wichita w stanie Kansas i zajmuje się m.in. rafinacją ropy naftowej. W czasie swojej działalności biznesowej na rożne cele przekazał w sumie ponad miliard dolarów, z czego setki milionów przeznaczył na szpitale i muzea.

Koch Industries prowadził wspólnie ze starszym bratem Charlesem, który jest prezesem firmy. Ich konglomerat obejmował swoją działalnością także inne sektory m.in. chemiczny, energetyczny, produkcji asfaltu, gazu ziemnego, nawozów sztucznych, środków spożywczych i tworzyw sztucznych.

Z powodu problemów ze zdrowiem w 2018 roku David Koch wycofał się z działalności biznesowej i politycznej. Wcześniej przez wiele lat finansował wiele przedsięwzięć Republikanów, chociaż nigdy nie był zwolennikiem obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa. Krytykował go za protekcjonizm w polityce handlowej oraz konflikty z największymi partnerami handlowymi, m.in. z Chinami.

Według Bloomberg Billionaires Index David Koch zajmował siódme miejsce na liście najbogatszych ludzi świata. Był synem Freda Kocha, założyciela Koch Industries, który najpierw budował przedsiębiorstwa gazowe w rządzonym przez Józefa Stalina Związku Radzieckim, a następnie stał się zagorzałym antykomunistą.

W 1991 roku David Koch przeżył wypadek lotniczy w Los Angeles. Był na pokładzie jednego z dwóch samolotów, które zderzyły się na pasie startowym lotniska, w wyniku czego zginęły 34 osoby.

"Czułem, że dobry Pan oszczędził mi życie w jakimś celu. Od tego czasu jestem zajęty robieniem wszystkich dobrych rzeczy, o których mogę pomyśleć"

- mówił w jednym z wywiadów w 2010 roku.

Był trzykrotnie żonaty, miał troje dzieci. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl