"Nowi ministrowie to drużyna marzeń". Premier Morawiecki skomentował rekonstrukcję rządu

- Nowi ministrowie to drużyna profesjonalna, drużyna marzeń, ale ta drużyna, która odeszła również była drużyną marzeń - powiedział dzisiaj w Polsat News premier Mateusz Morawiecki. Dzisiaj doszło do zapowiadanej od długiego czasu rekonstrukcji Rady Ministrów, w efekcie której w rządzie znalazło się sześciu nowych ministrów, a Jacek Sasin został wicepremierem.

fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość powołania nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.

Wśród nowych ministrów znaleźli się: Bożena Borys-Szopa (zastąpi Elżbietę Rafalską w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Elżbieta Witek (zastąpi Joachima Brudzińskiego w MSWiA), Dariusz Piontkowski (zastąpi Elżbietę Rafalską w Ministerstwie Edukacji Narodowej), Marian Banaś (zastąpi Teresę Czerwińską w Ministerstwie Finansów), Michał Dworczyk i Michał Woś (zostali ministrami bez teki). Na stanowisko wicepremiera mianowany został Jacek Sasin.

- Nowi ministrowie to drużyna profesjonalna, drużyna marzeń, ale ta drużyna, która odeszła również była drużyną marzeń. To wielki zaszczyt pracować z panią premier Beatą Szydło i ministrami, którzy odchodzą do Brukseli

- powiedział dzisiaj w Polsat News premier Mateusz Morawiecki.

- Ta drużyna, jest drużyną Prawa i Sprawiedliwości, która ma nas poprowadzić do kolejnych, zwycięskich wyborów

- dodał.

 

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #rekonstrukcja rządu

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo