Dlaczego na nich głosowali?

  

Jaki błąd popełniamy, że przez ostatnie trzy dekady duża część Polaków nie wyciągnęła żadnych wniosków z powojennej historii Polski? Analizy wyników ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego nie cieszą, bo pokazują, że z listy Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego weszło ponad 40 proc. byłych członków PZPR, SLD czy komunistycznego ZSL.

I nie liczę tych, którzy byli tajnymi współpracownikami albo przez lata niszczyli polską gospodarkę, ani tych, którzy donosili na Polskę. Policzyłem tylko byłych aparatczyków partii, które dążyły do zniewolenia Polaków pod sowiecką dyktaturą. Trzeba zadać pytanie, czyje interesy w Brukseli będą reprezentowali ludzie, którzy całym swoim życiem udowodnili, że z Polakami jest im nie po drodze. Jak zachowają się, kiedy przyjdzie im zagłosować w obronie polskiej racji stanu, kiedy dla większości z nich „polskość to nienormalność”? Może nadszedł czas, by ponownie przypomnieć o wartościach, jakimi kierował się, rządząc, premier Jan Olszewski, mówiący: „Naród polski powinien mieć poczucie, że wśród tych, którzy nim rządzą, nie ma ludzi, którzy pomagali UB i SB utrzymywać Polaków w zniewoleniu”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts