Ukraina potwierdza dążenia do UE i NATO

/ FLICKR.COM/clayirving/CC BY-SA 2.0

  

- Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas zaplanowanej na jutro wizyty w Brukseli potwierdzi niezmienność dążeń jego kraju do integracji europejskiej i euroatlantyckiej - poinformowała jego rzecznik prasowa Julia Mendel.

Jutro odbędzie się pierwsza wizyta zagraniczna prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Zagraniczna wizyta w Brukseli, by raz jeszcze zadeklarować niezmienne stanowisko w sprawie kursu na integrację europejską i euroatlantycką

 - powiedziała na swojej pierwszej konferencji prasowej po objęciu stanowiska.

Jest to pierwsza wizyta nowego prezydenta za granicą i będzie on chciał jeszcze raz usłyszeć, że Unia Europejska popiera Ukrainę w jej dalszej walce przeciwko rosyjskiej agresji oraz że możemy liczyć na pomoc finansową i techniczną we wprowadzaniu skomplikowanych reform

 - oświadczyła.

W trakcie wizyty w Brukseli Zełenski spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem oraz szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.

W Brukseli Zełenski przeprowadzi także rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą. Szef gabinetu polskiego prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że do spotkania dojdzie w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, co - jak podkreślił - jest symboliczne.

Polska chce być adwokatem europejskiej drogi Ukrainy

 - zadeklarował Szczerski.

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wizzair odwołuje loty do Włoch

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Wizz Air odwołuje znaczną liczbę rejsów do Włoch ze względu na malejące zainteresowanie spowodowane wybuchem epidemii koronawirusa – poinformował przewoźnik. Zmienił się harmonogram lotów między 11 marca a 2 kwietnia. Całkowitą przepustowość zmniejszono o około 60 procent.

Wizz Air o zmianie w harmonogramie lotów poinformował w komunikacie. Przewoźnik zdecydował odwołać znaczną liczbę rejsów na określonych trasach do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia. Dotychczasowa częstość ma zostać przywrócona po 2 kwietnia.

Powodem decyzji Wizz Aira jest malejące zainteresowanie połączeniami na włoskich trasach po wybuchu epidemii koronawirusa. Całkowitą przepustowość zmniejszono o 60 proc. Liczbę przelotów na poszczególnych trasach zmniejszono do maksymalnie dwóch tygodniowo.

Przewoźnik poinformował, że rezerwacje automatycznie zmieniane są na połączenia na innej trasie w możliwie najszybszym terminie. Pasażerowie zostaną powiadomieni o tym nie później niż 14 dni przed pierwotną datą lotu.

- Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie Wizzair.com lub w aplikacji mobilnej linii lotniczej, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air

– podał przewoźnik.

Wizz Airem do Włoch można latać z Warszawy (do Mediolanu, Bolonii, Rzymu, Turynu, Katanii, Werony, Bari i Neapolu), z Krakowa (do Bari, Rzymu, Mediolanu i Katanii), z Katowic (do Rzymu i Katanii), z Gdańska (do Mediolanu) i z Wrocławia (do Bari). Częstość na wszystkich tych trasach została ograniczona.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts