Bandyci mogą pozbyć się złudzeń. Z. Ziobro: „Przygotowujemy im dodatkowy prezent”

Zbigniew Ziobro / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Minister sprawiedliwości poinformował, że trwają prace nad zmianami w prawie, które mają doprowadzić do dłuższego pobytu w więzieniach przy najcięższych przestępstwach. - Przygotowujemy dodatkowy prezent dla bandytów - będziemy im oferować znacznie dłuższe warunki pobytu za kratkami, właśnie wtedy, kiedy dopuszczają się tych najcięższych przestępstw" - powiedział w TVP Info Zbigniew Ziobro.

Jak podała w czwartek "Rzeczpospolita", 28-letni handlarz dopalaczami Jan S. zlecił zabójstwo ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, ponieważ uznał go za zagrożenie dla swoich nielegalnych interesów. Za wykonanie zlecenia S. miał oferować 100 tys. zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi dolnośląski wydział Prokuratury Krajowej. Jan S. poszukiwany jest w całej Europie; wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Minister pytany, o najbliższe prace resortu nad projektami ustaw, powiedział w TVP Info, że proceduje jeszcze nad ustawą związaną z przestępczością terrorystyczną, która też obejmuje przestępczość zorganizowaną.

"I tam przygotowujemy dodatkowy prezent dla bandytów - będziemy im oferować znacznie dłuższe warunki pobytu za kratkami, właśnie wtedy, kiedy dopuszczają się tych najcięższych przestępstw"

- zapowiedział Ziobro.

Zaznaczył, że po tych zmianach z definicji będzie można powiedzieć, że są przestępstwa, za które trafia się na znacznie dłużej do więzienia niż za zwykłe przestępstwa.

Wyjaśnił, że zmiany są potrzebne, dlatego że bandyci działający w zorganizowanych grupach przestępczych są znacznie groźniejsi, "oni korzystają z pomocy bardzo dobrych prawników, stać ich, by podjąć różne działania również zaczepne wobec państwa".

"Mogą być to w drastycznych przypadkach zlecenia zabójstw czy pomówienia ze strony bandytów - czasami ci przestępcy próbują wrobić policjanta czy prokuratora fałszywymi oskarżeniami, czy zeznaniami (...) by wyeliminować w ten sposób kogoś, kto stanowi dla nich zagrożenie"

- tłumaczył.

"Zrobimy wszystko, żeby bandyci nie czuli się bezkarnie" - zadeklarował Ziobro.

"Ostatnie zaostrzenie kar - też uderzające bardzo mocno w zorganizowane grupy przestępcze - to ma być przetrącenie kręgosłupa bandytom. My musimy powiedzieć jasno, że ludzie muszą się czuć w Polsce bezpieczni, a bandyci będą trafiać na długie lata do więzienia"

- podkreślił minister sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowa Zelandia: bilans ofiar wulkanu wzrasta

Biała Wyspa / twitter.com/@bobbyJM_

  

Liczba ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii wzrosła do ośmiu - poinformowała nowozelandzka policja. Dziewięć osób nadal uważa się za zaginione, ale najprawdopodobniej one także straciły życie.

Policja uściśliła, że w środę dwie osoby zmarły w szpitalach w Auckland i Hamilton. W klinikach nadal pozostaje 29 poszkodowanych w czasie wybuchu wulkanu; większość z nich ma poparzone ponad 70 proc. powierzchni ciała.

Wulkan wybuchł w poniedziałek, a w momencie erupcji na Białej Wyspie przebywało 47 osób, głównie z Australii (24 osoby), a także z USA (9 osób), Nowej Zelandii (5 osób), Niemiec (4 osoby), Chin (2 osoby), Wielkiej Brytanii (2) i Malezji (1 osoba).

Biała Wyspa z aktywnym wulkanem jest popularną atrakcją turystyczną i celem wycieczek, mimo intensywnej emisji gazów wulkanicznych i szkodliwości środowiska w okolicy krateru. Wyspa znajduje się około 50 km od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl