„Strefa Starcia” o klęsce i rozpadzie Koalicji Europejskiej. Padło ważne pytanie do PSL!

Zdjęcie ilustracyjne / screen z TVP Info

  

Podsumowanie wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz ostatnie wydarzenia związane z rozpadem Koalicji Europejskiej - to głównej tematy, jakie omawiano w programie „Strefa Starcia” w TVP Info. Jednym z gości programu była Dorota Kania, zastępca redaktora naczelnego portalu Niezalezna.pl i redaktor naczelna Telewizji Republika. Z jej strony do przedstawiciela PSL padło niezwykle ciekawe pytanie. Na razie - bez odpowiedzi.

Jednym z tematów okołowyborczych, który wzbudza najwięcej emocji, jest oczywiście totalna klęska Koalicji Europejskiej. Zlepek kilku partii o zupełnie różnych poglądach nie podołał trudom kampanii wyborczej. Tarcia były już podczas przygotowań do wyborów, a efekt - sami widzieliśmy.

- Koalicja Europejska poniosła klęskę w tych wyborach. Partie postkomuny pokazały się jako te, których nie łączy program

- powiedziała gość programu poseł Joanna Lichocka.

Parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości odniosła się też do znakomitego wyniku, jaki osiągnęła jej partia. Jak dodała - to powód do radości, ale nie do hurraoptymizmu.

- Dla nas to bardzo satysfakcjonujący wynik, ale nie skłania nas do triumfalizmu. Czeka nas ciężka praca, żeby ten wynik wzmocnić i przekonać Polaków, że w odróżnieniu od postkomuny, mamy program i jesteśmy wiarygodni

- podkreśliła.

Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej uznał, że Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego zabrakło... "seksapilu do uwodzenia wyborców".

- Tu nie chodzi o uwodzenie i seksapil, ale o wiarygodność. PiS co zapowiadało, to zrealizowało. Koalicja Europejska nie miała do zaoferowania nic oprócz kłamstw, ataku na Polskę, na polskość, na Kościół

- odpowiedziała mu poseł Lichocka.

Podobne zdanie miała Dorota Kania, zastępca redaktora naczelnego portalu Niezalezna.pl i redaktor naczelna Telewizji Republika.

- Uważam, że tam zadecydowała pogarda dla zwykłego wyborcy, na co uwagę zwrócili publicyści sprzyjający Koalicji Europejskiej. Ten język pogardy, który narastał z każdym dniem, był dla mnie osobiście straszny. Nie można gardzić przeciwnikiem, nie można obrażać. A to widzieliśmy każdego dnia

- zaznaczyła.

- Przez ostatnie trzy lata zauważyłam jedną rzecz. Znikły z małych miejscowości ogłoszenia o chwilówkach. Nie są już potrzebne. Ci ludzie żyli w pogardzie w czasach rządów PO-PSL. W tej chwili odzyskują godność

- dodała.

Wracając do Koalicji Europejskiej, warto zauważyć, że już tydzień po wyborach dokonał się jej rozpad, gdyż Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło iść do wyborów bez Platformy Obywatelskiej.

- Interesuje mnie kilka spraw, na które nie uzyskałam odpowiedzi, czytając relacje z Waszego spotkania [powyborczego]. Czy to nowe ugrupowanie nawiązuje do PSL-u Wincentego Witosa, zduszonego przez komunistów po 1945 r., brutalnie zresztą zdławionego? Czy będzie nawiązywało do ZSL-u, partii satelitarnej jak pamiętamy, PZPR-u. Bardzo promoczarowskiej. A więc w części antysemickiej. Czy będzie nawiązywało do PSL-u Waldemara Pawlaka? Czy będzie nawiązywało do jakieś szerokiej koalicji, która robi oko do Koalicji Europejskiej która promuje LGBT a jednocześnie mówi o wartościach chrześcijańskich? To jest trochę pomieszanie z poplątaniem. I dla mnie jako dziennikarza nie było wyraźnego komunikatu jakie to ma być ugrupowanie"

- powiedziała Dorota Kania. Na postawione przez nią pytania odpowiedź uzyskamy w najbliższych miesiącach - kiedy stanie się jasne, w którą stronę tym razem pójdą ludowcy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy. Śmiertelna ofiara koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

We Włoszech zanotowano pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa - podały media za służbami medycznymi. Zmarł 78-letni mężczyzna w regionie Wenecja Euganejska na północy kraju.

W piątek zanotowano łącznie 16 nowych przypadków groźnego wirusa w tym kraju. Osoby te zaraziły się we Włoszech.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts