Srebrny medal Mikołajczewskiego w wioślarstwie

Startujący w jedynce wagi lekkiej Artur Mikołajczewski, czasem 6.58,98, zdobył srebrny medal wioślarskich mistrzostw Europy w Lucernie. Szybszy od Polaka okazał się tylko Węgier Peter Galambos - 6.57,00. Trzecie miejsce zajął Włoch Martino Goretti - 7.02,27.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Mikołajczewski to mistrz świata z 2012 roku. W Płowdiw był jednak członkiem czwórki podwójnej wagi lekkiej. Natomiast w igrzyskach w Rio de Janeiro (2016) zajął szóste miejsce z Miłoszem Jankowskim w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Jedynka wagi lekkiej nie jest konkurencją olimpijską.

W niedzielnych finałach zaprezentują się jeszcze cztery polskie osady. Wśród nich broniące tytułu w czwórce podwójnej Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann oraz brązowe medalistki sprzed roku Joanna Dittmann, Monika Chabel, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska w czwórce bez sterniczki.

Najważniejszą imprezą w tym sezonie będą mistrzostwa świata w Linzu (25 sierpnia - 1 września), które będą też najważniejszym etapem kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wioślarstwo #Artur Mikołajczewski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo