Minister Dworczyk o kulisach rekonstrukcji rządu. "Wszystkie decyzje już zapadły"

Michał Dworczyk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Minister Michał Dworczyk ujawnia kulisy planowanej rekonstrukcji rządu. Według jego wiedzy, decyzje w sprawach personalnych zostały już podjęte. Jedna kwestia stała się już jasna - sam Dworczyk zdementował pogłoski o rzekomym przejściu na stanowisko szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów. W Europarlamencie zasiądą m.in. wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa, a także rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Wymaga to zmian personalnych w rządzie.

Od kilku dni wszyscy zastanawiają się, kiedy przeprowadzona zostanie rekonstrukcja rządu i jakie będą to zmiany, jeżeli chodzi o personalia. Okazuje się, że decyzje już zostały podjęte.

"Były spotkania statutowych ciał naszej formacji politycznej, było spotkanie z koalicjantami. Decyzje według mojej wiedzy już zapadły wszystkie"

– mówił dziś Michał Dworczyk w rozmowie z Piotrem Witwickim w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News.

Jednocześnie Dworczyk zaprzeczył doniesieniom, z których wynikało, że może on zastąpić Mariusza Błaszczaka.

"Nie będę szefem MON, nigdy nie aspirowałem do tego stanowiska. Od półtora roku pracuje dla premiera Mateusza Morawieckiego, mam nadzieję, że tak pozostanie"

– skwitował.

Dworczyk pytany był również, czy rekonstrukcja rządu będzie dotyczyć tylko obsady stanowisk ministrów, którzy objęli mandaty europosłów, czy będzie szersza.

"Może być odrobinę szersza, to jest naturalne, że część polityków przechodzi na inne odcinki, ale nie uprzedzajmy faktów, poczekajmy jeszcze kilka dni"

- odpowiedział szef kancelarii premiera.

Poinformował także, że "jest już osoba" która zajmie miejsce wyjeżdżającej do Parlamentu Europejskiego rzecznik rządu Joanny Kopcińskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Rzymie zmarł Piero Terracina. "Był niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah"

Piero Terracina / Di Pigr8 - Opera propria, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9666997

  

W wieku 91 lat w Rzymie zmarł w niedzielę jeden z ostatnich Włochów ocalałych z Holokaustu, były więzień Auschwitz Piero Terracina. Przez kilkadziesiąt lat prowadził działalność edukacyjną jako świadek Zagłady. Hołd oddają mu władze Włoch i politycy.

W 1938 roku na mocy włoskich ustaw rasowych Piero Terracina razem z innymi żydowskimi uczniami został wyrzucony z publicznej szkoły w Wiecznym Mieście. Kontynuował edukację w żydowskiej szkole. W październiku 1943 roku zdołał uniknąć łapanki w stołecznym getcie. W kwietniu 1944 roku w rezultacie donosu został aresztowany przez hitlerowców z całą siedmioosobową rodziną. Wszystkich wywieziono do Auschwitz. Tylko on ocalał z całej rodziny i wrócił do Rzymu.

O tragedii Holokaustu jako jej świadek opowiadał niemal do końca życia.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella oddając hołd Terracinie nazwał go "niezmordowanym świadkiem pamięci o Shoah".

Premier Giuseppe Conte podkreślił, że jego pamięć jest dziedzictwem dla następnych pokoleń

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl