To trzeba zobaczyć! Mike Pence zgasił aborcyjny zapał premiera Kanady. "Jestem dumny z bycia pro-life"

Konferencja prasowa/Mike Pence i Justin Trudeał / print screen/ globalnews.ca

  

Kwestia aborcji wywołała spór pomiędzy amerykańskim wiceprezydentem Mike’em Pence’em, a premierem Kanady Justinem Trudeau. Pence poleciał wczoraj do Kanady, by rozmawiać o ratyfikacji zmodyfikowanej umowy NAFTA, ale podczas wspólnej konferencji prasowej doszło do zgrzytu w zupełnie innej kwestii. - Jestem bardzo dumny z tego, że jestem częścią administracji pro-life i że nasza administracja podjęła kroki, aby bronić świętości życia w kraju i za granicą - oświadczył Pence w obecności dziennikarzy.

Politycy dyskutowali o sprawie aborcji, ponieważ Trudeau zobowiązał się podnieść tę kwestię po fali niedawnych zmian w prawie w niektórych amerykańskich stanach.

„Podniosłem obawy wielu Kanadyjczyków co do tych nowych przepisów anty-aborcyjnych, które zostały przyjęte przez stany amerykańskie. Jesteśmy krajem, rządem, który zawsze będzie bronił prawa kobiety do wyboru”

- powiedział, dodając, że rozmowa była „serdeczna”, ale obaj mają odmienne poglądy.

Tzw. prawa reprodukcyjne są głównym przedmiotem zainteresowania kanadyjskich liberałów, którzy promują równość płci, zarówno w swojej wewnętrznej jak i międzynarodowej agendzie.

Według danych uzyskanych przez Global News, dziesiątki kanadyjskich kobiet każdego roku wyjeżdża do USA w celu przeprowadzenia aborcji opłacanej przez rządy kanadyjskich prowincji.

Jak twierdzą eksperci, ograniczania i kryminalizacja tej procedury w niektórych stanach USA "może ograniczać możliwość opieki poza krajem, jak i potencjalnie wydłużać czas oczekiwania na aborcję w Kanadzie".

Mike Pence, podczas wspólnej konferencji prasowej zwrócił się do Justina Trudeau, którego oburza coraz bardziej restrykcyjne prawo dotyczące aborcji w USA.

„Pozwól, że powiem wprost. Jestem bardzo dumny z tego, że jestem częścią administracji pro-life i że nasza administracja podjęła kroki, aby bronić świętości życia w kraju i za granicą"

- mówił amerykański wiceprezydent.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, globalnews.ca

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pakiet deregulacyjny i wolnościowy. Premier zapowiada powstanie specjalnego zespołu!

Zdjęcie ilustracyjne / niezalezna.pl

  

- Powstanie sejmowy zespół, który w porozumieniu z rządem i ekspertami stworzy pakiet deregulacyjny i wolnościowy - mówił premier Mateusz Morawiecki w expose, zapraszając do współpracy opozycję. Premier deklarował, że już istotnie spadła ilość tworzonego prawa, ale "chce iść dalej".

- Zaproponujemy powstanie sejmowego zespołu, który w porozumieniu w rządem zidentyfikuje i zaproponuje wypracowany wspólnymi siłami pakiety deregulacyjny i pakiet wolnościowy dla obywateli i biznesu

- mówił premier.

Zaprosił do współpracy "ponad podziałami" opozycję, pracowników i przedsiębiorców, podmioty trzeciego sektora i think-tanki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl