Polska to nie Eurazja

  

Mocno przeliczyli się ci, którzy chcieli budować w Polsce poparcie na antyamerykańskości, antyeuropejskości i antyżydowskich czy antyukraińskich resentymentach z jednej strony oraz na prorosyjskości i prochińskości z drugiej.

Ale gdyby wyszli z internetu i poznali prawdziwe życie albo chociaż zajrzeli do różnych badań socjologicznych, a nie badań liczby komentarzy i lajków na portalach społecznościowych w ich bańce informacyjnej, wiedzieliby, że w Polsce nie da się w ten sposób. Polska to naprawdę Europa, a nie Eurazja. Zbyt wiele wysiłku, cierpień i wyrzeczeń znosiły kolejne pokolenia Polaków dla oddalenia się od Eurazji, by teraz do niej dobrowolnie powracać. Polska to dziś nawet bardziej Europa niż kraje, które uważają się za centrum Europy, a tak naprawdę mają dziś wyraźne problemy ze swoją tożsamością.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts