Pozytywny bilans dnia

/ Deedee86

  

Od klucza w jakim spostrzegamy rzeczywistość, zależą; nasze samopoczucie, emocje i myśli. Jeśli skupiamy się na tym co jest negatywne, niedoskonałe wtedy wszystko spostrzegamy w czarnych kolorach. Umiejętność dostrzegania dobra, szukanie sensu wydarzeń jest konsekwencją pozytywnego i optymistycznego nastawienia do świata.

Dzięki takiej postawie można łatwo poradzić sobie z wieloma negatywnymi myślami i emocjami takimi jak: 
- obawa zaraz po przebudzeniu się, że cały dzień będzie fatalny; 
- przekonaniu, że od wielu lat ciągle spotykają nas tylko niepowodzenia; 
- przekonanie, że nikt nas nie szanuje i nie docenia; 
- czujemy się prześladowani przez pech i zazdrościmy innym ich beztroskiego życia;
- cierpimy z powodu tego, że w naszym  życiu nic ciekawego się nie dzieje.

Często poddajemy się kryzysom życiowym, duchowym rozterkom i depresji wtedy gdy mamy negatywną postawę wobec siebie i swego życia. Warto przed snem szukać dobra i sensu w tym co wydarzyło się w całym dniu. 
Każdego dania w naszej pamięci piszemy historię swojego życia. Im jest ona bardziej pogodna i realnie optymistyczna tym nasze życie jest bardziej szczęśliwe.

Wieczorem warto spojrzeć też na inne ważne  doświadczenia dnia także neutralne i negatywne. Nie ma jednak sensu koncentrować się na smutnych stronach życia i niepowodzeniach. Warto pamiętać o doświadczeniach, które przyniosły zadowolenie i zakończyły się sukcesem.

W trudnych chwilach należy ograniczyć się do pozytywnych i neutralnych przeżyć. Dobrze też pod koniec dnia ustalić pozytywny i realny plan na następny dzień. Każda codzienna refleksja powinna kończyć  się  pogodnym i optymistycznym spojrzeniem na jutro. Następnego dnia rano po przebudzeniu należy w pierwszej kolejności przypomnieć sobie o  wyznaczonym celu. Przez regularne stosowanie tej metody można poprawiać własny obraz świata.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydenta zapytano, czy wygra przyszłoroczne wybory. Co odpowiedział Andrzej Duda?

Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy, 2015 r. / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Prezydenta Andrzeja Dudę zapytano o to, czy wygra wybory prezydenckie w 2020 roku i uzyska reelekcję na drugą kadencję. "Jestem życiowym optymistą. Kandydując na urząd prezydenta wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans, a jednak się okazało, że wygrałem" - odpowiedział.

Prezydenta o start w przyszłych wyborach prezydenckich, zapytał tygodnik katolicki "Gość Niedzielny".

Andrzej Duda zapytany, kto będzie prezydentem Polski po przyszłorocznych wyborach podkreślił, że będzie nim "ten, kto wygra".

[polecam:https://niezalezna.pl/288724-polacy-nie-moga-byc-tania-sila-robocza-prezydent-ten-czas-musi-sie-wreszcie-skonczyc]

Pytany, czy zamierza ponownie wystartować w wyścigu o fotel prezydenta Duda ocenił, że "jak na politykę i urząd prezydenta jest jeszcze względnie młodym człowiekiem".

Mówiąc o swoich szansach w przyszłych wyborach odpowiedział:

"Generalnie jestem życiowym optymistą. Byłem nim nawet wtedy, gdy po ogłoszeniu pod koniec 2014 roku, że będę kandydował, wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans. Powtarzali to także w czasie kampanii, a jednak się okazało, że wygrałem".

Andrzej Duda wyraził też zadowolenie, że jest wskazywany przez liderów swojego obozu politycznego jako kandydat na stanowisko prezydenta w kolejnych wyborach.

"To jest bardzo miłe. Cieszę się, że moja praca jest doceniana przez koleżanki i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ze Zjednoczonej Prawicy, bo staram się wspierać działania, które służą budowaniu sprawiedliwego państwa i jego wzmacnianiu" -

powiedział.

Najbliższe wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 roku. Obecny prezydent Andrzej Duda został wybrany na urząd prezydenta Rzeczypospolitej w 2015 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl